کدخبر: ۳۴۴۴۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت جهانی طلا هم رکود زد

اقتصاد نیوز : با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تشدید نگرانی‌ها در مورد تاخیر در بهبود اقتصاد، قیمت طلا در بازار به بالاترین رقم در یک ماه گذشته رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،پس از اینکه به علت افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تشدید نگرانی‌ها در مورد تاخیر در بهبود اقتصاد جهان، سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های امن سوق داده شدند، قیمت طلا در بازارهای جهانی به بالاترین رقم در یک ماه گذشته رسید.

هر اونس طلا با ۴.۳۱ دلار افزایش ۱۷۴۸.۱۸ دلار فروخته شد. این فلز گران‌بها در ساعات اولیه معاملات به ۱۷۶۴.۵۰ دلار در هر اونس، بالاترین رقم از ۱۸ می تاکنون رسیده بود.

میشائیل مک‌کارتی، استراتژیست ارشد بازارهای سی ام سی گفت: «به طور کلی عدم ریسک‌پذیری به بازار طلا کمک کرده و ما شاهد فشار بر رشد اقتصادی هستیم. در مجموع، نگرانی‌هایی در مورد افزایش نرخ ابتلا به این عفونت وجود دارد.»

  «بازار در مورد چشم‌انداز رشد اقتصادی نگران است و این بهای طلا را تقویت می‌کند.»

[افزایش شمار مبتلایان به کرونا، طلا را گران کرد]

سازمان بهداشت جهانی ییک رکورد در افزایش ابتلا به ویروس کرونا در جهان  در روز یک شنبه اعلام کرد.

افزایش ابتلا به این بیماری در آمریکا و جاهای دیگر، امید برای بهبود سریع اقتصاد را کاهش داد و بر تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی های ریسک پذیر تاثیر کاهشی گذاشت.

در عین حال، دو مقام فدرال رزرو نسبت به بهبود سریع اقتصاد ابراز بدبینی کردند و همچنین نسبت به افزایش نرخ بیکاری نیز به علت عدم کنترل این بیماری هشدار دادند.

همچنین، تنش‌های ژئوپلتیکی، در بحبوحه تحولات هنگ‌کنگ دارایی‌های امن را تقویت کرد.

 ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز جمعه ۲ درصد افزایش یافت و به ۱۱۵۹.۳۱ تن رسید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند