کدخبر: ۳۴۴۷۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

امضای بزرگ‌ترین قراردادنفتی ۲۰۲۰ توسط همسایه جنوبی ایران

اقتصادنیوز: در بزرگترین معامله ی انرژی در سال ۲۰۲۰، شش بنگاه جهانی با غول نفتی ابوظبی قراردادی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار امضا کردند.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از سی ان بی سی، شش سرمایه گذار جهانی با شرکت ملی نفت ابوظبی بر سر قراردادی 20 میلیارد دلاری به توافق رسیدند.  به عنوان بخشی از این توافق، این گروه در 49 درصد از سهام یکی از شرکت های تابعه ی شرکت ملی نفت ابوظبی به مبلغ 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند. شرکت ملی نفت ابوظبی با 51 درصد از سهام شرکت، مالکیت خطوط لوله را حفظ خواهد کرد. وظیفه ی مدیریت عملیات نیز به عهده ی این سازمان خواهد بود. این بزرگترین سرمایه گذاری زیرساخت انرژی در سال 2020 است.

شش شرکت درگیر در این معامله شامل شرکای جهانی زیرساخت، مدیریت دارایی بروکفیلد، صندوق ثروت سنگاپور، برنامه ی بازنشستگی معلمان اونتاریو، سرمایه گذاری اچ ان و اسنم هستند. سلطان الجابر، مدیر اجرایی شرکت ملی نفت ابوظبی و وزیر امور خارجه ی امارات در این رابطه اظهار کرد: «ما از انجام این معامله خوشحال هستیم چرا که بار دیگر با شرکت های پیشرو در زمینه زیرساخت شریک شده ایم. در شرایط کنونی اقتصادی جهان، این معامله یک دستاورد بزرگ است». الجابر در ادامه افزود این معامله شرکت ملی نفت را قادر می سازد تا سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی جدیدی انجام دهد.

ااجابر همچین اظهار کرد نشانه های از بهبود بازار نفت وجود دارد که این امر به دلیل کاهش تولید نفت اوپک پلاس و افزایش تقاضا اتفاق افتاده است. قیمت های نفت در هفته های اخیر در حال افزایش بوده است، تا جایی که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت برای اولین بار از ماه مارس تاکنون به 40 دلار در هر بشکه رسید.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند