کدخبر: ۳۴۵۷۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
«نظام بانکداری بدون ربا» در مجلس کلید خورده است

«نظام بانکداری بدون ربا» در مجلس کلید خورده است

اقتصادنیوز :‌عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دستوری عمل کردن در حوزه مسکن راهکار جلوگیری از افزایش قیمت‌‌ها نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عصر امروز در نشست اعضای شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: قیمت مسکن و اجاره بها طی چند ماه اخیر به شدت افزایش پیدا کرده و این افزایش قیمت موجب فشار به مردم شده است.

وی تصریح کرد: مسکن یکی از نیازهای اصلی و اساسی است که باید توسط دولت در اختیار مردم قرار گیرد، اما کوتاهی در توجه به این اصل مهم امروز مشکلات متعددی را برای مردم رقم زده است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مورد افزایش قیمت مسکن و اجاره بها نمی‌توان با دستوری عمل کردن مانع افزایش قیمت‌ها شد، ادامه داد: باید مسکن مورد نیاز مردم به اندازه کافی تهیه و در اختیار آنان قرار گیرد، اجرای طرح مسکن گروهی و واگذاری زمین به مردم راهکار خوبی برای کنترل قیمت مسکن است.

سلیمی اظهار کرد: امروز متاسفانه مسکن حالت سرمایه‌ای پیدا کرده و عده‌ای برای افزایش سرمایه اقدام به خرید خانه‌ها کرده‌ و یا خانه‌های خود را به قیمت‌های گزاف رهن و اجاره می‌دهد، مسکن باید با کار جهادی از حالت سرمایه‌ای خارج شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به مردم گفت: نظام بانکداری بدون ربا در مجلس کلید خورده که تصویب آن برکات ارزشمندی به همراه خواهد داشت، بخشی از مشکلات مربوط به قانون و بخشی مربوط به عملکرد است که باید هر دو اصلاح شود.

سلیمی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه تعاونی‌‌ها اظهار کرد:‌ تعاونی ها باید رونق بگیرند، با تجمیع سرمایه‌های خرد در قالب تعاونی می‌توان نقدینگی‌های سرگردان را در راستای توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور به کار گرفت.

اشاره به قطع شدن بیمه قالیبافان و ایجاد نگرانی فعالان عرصه از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند