کدخبر: ۳۴۶۹۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هفته گذشته در ایران چه میزان برق مصرف شد؟

اقتصاد نیوز: بیشترین میزان مصرف برق در هفته‌ای که گذشت به روز چهارشنبه یازدهم تیرماه با میزان ۵۴ هزار و ۳۷۶ مگاوات باز می گردد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در هفته‌ای که گذشت تمامی پیک‌های شبانه و روزانه مصرف برق کشور در تمامی روز‌های هفته (شنبه تا پنج شنبه) بیش از ۵۳ هزار مگاوات بود و این مسئله نشان می‌دهد هفته‌ای تماما پرمصرف را پشت سرگذاشتیم.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در روز شنبه هفتم تیرماه، پیک شبانه برق از پیک روزانه سبقت گرفت و با ثبت مصرف لحظه‌ای ۵۴ هزار و ۲۷۵ مگاوات در ساعت ۲۱ و ۴۳ دقیقه پیک مصرف روز آغازین هفته رقم خورد.

در روز یکشنبه، بار دیگر و به رسم روز‌های گرم سال، پیک روزانه از پیک شبانه سبقت گرفت و پیک لحظه‌ای مصرف برق در ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه به میزان ۵۳ هزار و ۹۳۴ مگاوات به ثبت رسید.

در روز دوشنبه شاهد پیشی گرفتن دوباره پیک شبانه از پیک روزانه بودیم و بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق در این روز در ساعت ۲۱ و ۲۹ دقیقه و به میزان ۵۳ هزار و ۴۸۹ مگاوات ثبت شد.

پیک مصرف برق در روز‌های سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه  نیز در ساعات میانی روز رقم خورد و در محدوده ۵۳ هزار و ۶۷۲ مگاوات تا ۵۴ هزار و ۳۷۶ مگاوات بود.

بیشترین میزان مصرف برق در هفته‌ای که گذشت به روز چهارشنبه یازدهم تیرماه با میزان ۵۴ هزار و ۳۷۶ مگاوات باز می گردد که اگرچه مصرفی بالا محسوب می‌شود، اما با رکورد مصرف برق امسال که در روز‌های پایانی خرداد ماه به ثبت رسید حدود ۳ هزار مگاوات فاصله دارد.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند