کدخبر: ۳۴۷۰۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بررسی هزینه های زندگی در ایتالیا؛ کرایه ثابت تاکسی ۵ یورو/متوسط اجاره آپارتمان حدود ۸۰۰ یورو

اقتصادنیوز: هزینه های زندگی در ایتالیا در مناطق مختلف متفاوت است. هزینه مسکن در شهرهای میلان و رم تقریبا برابر با شهرهای نیویورک و لندن است. اما هزینه های زندگی در شهرهای جنوبی پایین تر است.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از سایت اینترنیشنز، هزینه‌های زندگی در ایتالیا در جنوب و شمال این کشور بسیار متفاوت است. شهرهای بخش های شمالی بسیار گران قیمت تر از شهرهای جنوبی هستند. هزینه‌های زندگی در شهرهایی مانند رم و میلان به دلیل صنعت توریسم بسیار بالاتر از دیگر شهرهای ایتالیا است. میلان و رم در رده بندی هزینه های زندگی مرسر به ترتیب در رتبه های 45 و 55 قرار گرفتند.

هزینه های مسکن در ایتالیا نسبتا بالا است و حدود یک چهارم حقوق ماهانه را شامل می شود. قیمت خرید و اجاره ی مسکن بر اساس منطقه ی محل سکونت به طور قابل توجهی متفاوت است. برای مثال هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان با ویژگی های یکسان در شهر میلان دو برابر شهر ناپل است. همچنین قیمت یک آپارتمان کوچک در شهر رم، سه برابر بیشتر از قیمت یک آپارتمان مشابه در مناطق روستایی است. متوسط هزینه ی اجاره در ایتالیا حدود 800 یورو در ماه است. هزینه ی اجاره بها یک آپارتمان یک خوابه ممکن است از 490 تا 1550 یورو در ماه متفاوت باشد. برای مثال، اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر میلان حدود 1115 یورو در ماه است، در حالی که اجاره بهای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر میلان به 2430 یورو در ماه نیز می رسد.

هزینه حمل و نقل خصوصی بسیار بالا است. همچنین هزینه های سوخت در ایتالیا جز بالاترین قیمت ها در جهان است. قیمت خرید خودرو و بیمه نیز بسیار بالا است. از سوی دیگر، هزینه ی حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه است. برای مثال، هزینه یک بلیط حدود 1.5 یورو و هزینه ی رفت و آمد روزانه حدود 4.5 تا 12 یورو است. حمل و نقل ماهانه نیز حدود 35 یورو هزینه دارد. کرایه ثابت تاکسی 5 یورو است و به ازای هر کیلومتر 1.5 یورو افزایش می یابد. به عنوان مثال، هزینه ی یک ساعت رفت و آمد با تاکسی میتواند حدود 12 تا 40 یورو باشد. هزینه ی سوخت نیز حدود 1.55. یورو به ازای هر لیتر است.

محصولات محلی و فصلی در ایتالیا قیمت مناسبی دارند اما محصولات وارداتی گران قیمت هستند. گرچه ایتالیا به طراحان لباس خود مشهور است، اما هزینه ی خرید یک لباس مناسب در ایتالیا چندان بالا نیست. اما هزینه ی تفریح و سرگرمی در ایتالیا نسبتا بالا است.  به عنوان مثال، بلیط تئاتر یا هر فعالیتی که توریستی محسوب شود مانند بازدید از گالری و موزه ها هزینه ی بالایی دارد.

همچنین هزینه ی خدمات آب، برق و گاز برای یک آپارتمان 85 متری در ایتالیا حدود 100 تا 150دیورو در ماه است. هزینه ماهانه اینترنت نیز حدود 20 تا 30 یورو در ماه است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند