کدخبر: ۳۴۷۴۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی بازار نفت تا پایان سال

اقتصاد نیوز: کارشناس حوزه انرژی با بیان اینکه نوسانات قیمت نفت تا پایان سال میلادی ادامه دارد گفت: شیوع بیماری کرونا باعث کوچک شدن اقتصاد بسیاری از کشور‌های واردکننده نفتی شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ سعید مرادی با اشاره به آخرین تغییرات قیمت نفت در بازار‌های جهانی اظهار کرد: قیمت نفت در معاملات ماه‌های گذشته به دلیل کاهش تقاضا ناشی از بیماری کرونا با افت محسوسی مواجه شد.

کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا باعث کوچک شدن اقتصاد بسیاری از کشور‌های واردکننده نفتی شده است و این موضوع تا پایان سال میلادی پیش رو بر قیمت نفت تاثیر گذار خواهد بود.

وی با اشاره به تصمیم سازمان اوپک پلاس افزود: تصمیم سازمان اوپک پلاس مبنی بر کاهش تولید توانست بخشی از افت قیمت نفت را جبران کند و مانع از سقوط بیشتر قیمت‌ها شود.

مرادی عنوان کرد: نرخ رشد اقتصادی در بسیاری از کشور‌ها کاهش یافته و تقاضا برای خرید مواد اولیه کاهش محسوسی داشته است، این موضوع موجب کاهش تولید و به طبع آن کاهش درآمد دولت‌ها می شود.

این کارشناس حوزه انرژی عنوان کرد: تاثیرات بیماری کرونا در اقتصاد جهان به قدری محسوس بوده است که می‌توان گفت تا زمانی که درمان قطعی این بیماری توسط پزشکان کشف نشود نمی‌توان به دوران پیش از کرونا بازگشت.

به گفته وی؛ افزایش قیمت نفت در روزهای گذشته ناشی از تصمیم برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس برای فروش بالاتر نفت خود به بازار است.

وی افزود: فعالیت‌های اقتصادی و حمل و نقل تحت تاثیر این بیماری کاهش یافته و از سوی دیگر موج دوم کرونا نیز بار دیگر کشور‌های فراوانی را درگیر کرده و عملا روند فعالیت اقتصادی را با سکته‌های متعددی مواجه کرده است.

مرادی تاکید کرد: رکود اقتصادی در کشور‌های پیشرفته، خبر خوشایندی برای کشور‌های نفتی نمی‌تواند باشد و بازار‌های نفتی نیز طی سال‌های آینده از این موضوع متضرر خواهند شد.

این کارشناس حوزه انرژی افزود: بیشترین زیان ناشی از کاهش قیمت نفت گریبانگیر کشور‌های تولیدکننده نفت شده است و این موضوع می‌تواند علاوه بر کاهش سرمایه گذاری، بازار را به نفع کشور‌های حوزه خلیج فارس تثبیت کند.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند