کدخبر: ۳۴۷۵۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رشد اقتصاد چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۰

اقتصادنیوز :‌بر اساس نظرسنجی انجام شده از کارشناسان اقتصادی به احتمال زیاد اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال جاری برخلاف سه ماهه نخست رشد مثبت داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، بر اساس نظرسنجی انجام شده از کارشناسان اقتصادی به احتمال زیاد اقتصاد چین در سه ماهه نخست سال جاری به خاطر بهبود تولید و افزایش مصرف مردم ، رشد مثبت  1.1 درصدی را به ثبت رسانده است.

این در حالی است که در سه ماهه نخست امسال 2020 اقتصاد چین به خاطر بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا رشد منفی 6.8 درصدی داشته است.

از 26 کارشناسی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند 22 نفر برای اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال جاری رشد مثبت پیش‌بینی کرده بودند و تخمین آنها در بازه منفی 5.2 درصد تا مثبت 3.6 درصد متغیر بود.

کن لیائو، کارشناس ارشد اقتصادی در بانک بین‌المللی CITIC چین پیش‌بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی این کشور 1.9 درصد رشد خواهد کرد.

تامی وو،‌کارشناس مؤسسه آکسفورد اکونومیکس هم برای سه ماهه دوم سال جاری رشد 1.5 درصدی را برای اقتصاد چین پیش‌بینی کرده است.

وو می‌گوید بر مبنای توسعه تولیدات صنعتی و سرمایه‌گذاری ما انتظار داریم که روند بهبود اقتصاد چین پس از سه ماهه دوم نیز ادامه یابد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند