کدخبر: ۳۴۸۴۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برایان هوک مدعی شد؛

کاهش صادرات نفت ایران از ۲.۷ میلیون به ۷۰هزار بشکه در روز!

اقتصادنیوز: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعتراف کرد ایران پیش از خروج ترامپ از برجام، روزانه نزدیک به ۲.۷ میلیون بشکه نفت در روز صادر می‌کرد که حدود سه درصد بازار جهانی بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا «برایان هوک» روز جمعه در نشست مجازی اندیشکده «هادسن» در تاثیر تحریم اقتصادی علیه ایران، مدعی شد این مقدار در ماه مارس به حدود ۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

 

وی، نفت را منبع اصلی درآمد ایران است و ادعا کرد ما بخش نفت ایران را زمین‌گیر کردیم و این بهایی است که ایران برای آنچه که او «عامل اصلی تروریسم، یهودستیزی و بی‌ثباتی در خاورمیانه» خواند، می‌پردازد.

NgtAmYnQMna3

این دیپلمات آمریکایی با تکرار ادعاهای پیشین خود که بارها توسط مقامات ایران رد شده‌اند، جمهوری اسلامی را یک کشور قانون‌گریز توصیف کرد.

هوک بدون اشاره به تروریسم اقتصادی ۴۰ ساله آمریکا علیه مردم ایران، مدعی شد پیشرفت نکردن ایران در مقایسه با کشورهای حاشیه خلیج فارس، به دلیل نوع مدیریت در ایران است.

وی برخلاف استراتژی اعلامی ترامپ علیه ایران مبنی بر حمایت از مخالفان، ادعا کرد ما درباره آینده ایران تصمیم نمی‌گیریم و این مردم هستند که باید سرنوشت خود را تعیین کنند.

این دیپلمات آمریکایی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت رئیس جمهوری آمریکا به توسعه طلبی ایران، به شبکه نیابتی آنها، و آنچه گروگان‌گیری ایران نامید، «نه» گفته است.

هوک که با الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا به صورت مشترک در این نشست مجازی حضور یافته بود، از توسعه روابط ایران و ونزوئلا هم ابراز نگرانی کرد.

وی درباره تلاش دولت ترامپ برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران که به موجب برجام پس از ۱۳ سال در مهرماه امسال به پایان می‌رسد هم گفت: هر کاری لازم باشد برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انجام می‌دهیم.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: ایران همچنان به آزمایش‌های موشکی خود ادامه می‌دهد و خطری برای منطقه محسوب می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
63 نفر این پست را پسندیده اند