کدخبر: ۳۴۹۱۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

متال ماینر مطرح کرد؛ معرفی فلز دیگری که می‌تواند به پناهگاه نقدینگی در جهان بدل شود

اقتصادنیوز: بهبود بازار نقره بسیار چشمگیر بوده است. اما سیر صعودی قیمت نقره به عوامل بسیاری بستگی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از متال ماینر، بازار نقره در اوایل سال جاری دوران سختی را پشت سرگذاشته است. واکنش این فلز به همه گیری کرونا در تضاد شدیدی با عملکرد طلا قرار داشت. . با سقوط چشم انداز صنعتی، قیمت طلا افزایش یافت و قیمت نقره کاهش پیدا کرد. قیمت طلا همچنین به دلیل نرخ بهره منفی و افزایش تورم سیر صعودی پیدا کرد.

به گفته گلدمن ساکس به نقل از رویترز، بازار نقره از ماه مارس تاکنون بهبود پیدا کرده است و به میزان 20 درصد رشد داشته است. با این حال برخی تحلیل گران پیش بینی می کنند که قیمت نقره همچنان سیر صعودی خواهد داشت. افزایش شدید قیمت طلا در چند ماه اخیر از بازار نقره نیز حمایت کرده است، اما قیمت این فلز همچنان پایین است.

در حال حاضر نقره پتانسیل شکوفایی دارد، زیرا رشد بهبود اقتصاد چین موجب افزایش تقاضا در مصارف صنعتی به ویژه الکترونیک می شود. این مساله میتواند نقره را به یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاری تبدیل کند. از طرف دیگر، همه گیری کرونا موجب اختلال در عرضه در بخش معدن آمریکای مرکزی و جنوبی خواهد شد. این امر نیز می تواند موجب تقویت بازار نقره شود.

قیمت طلا و نقره عمدتا در ارتباط با یکدیگر است. در 20 سال گذشته قیمت نقره از نوسانات قیمت طلا پیروی کرده است، اما در چند ماه اخیر این ارتباط دچار گسست شد. زیرا قیمت طلا افزایش یافت و نقره سقوط کرد. اما با بهبود فعالیت های اقتصادی قیمت نقره افزایش یافته و ارتباط تاریخی بین این دو فلز تا حد زیادی بهبود پیدا کرده است. طبق پیش بینی گلدمن ساکس، قیمت طلا در سال آینده از مرز 2 هزار دلار در هر اونس عبور خواهد کرد. گلدمن در این رابطه اظهار کرده است اگر طلا این سطح را بشکند، قیمت این فلز تا مقادیر بالاتری افزایش خواهد یافت.

مترجم: گیسو جعفری

 

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند