کدخبر: ۳۴۹۴۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

اقتصادنیوز :‌ قیمت نفت در انتظار افزایش تولید اوپک پلاس و احتمال ایجاد محدودیت‌های جدید کرونایی در آمریکا و آسیا به ۴۲.۳۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ، قیمت نفت در معاملات امروز به علت نگرانی در مورد احتمال ایجاد محدودیت‌های جدید ناشی از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و آسیا که می‌تواند بهبود تقاضا برای سوخت را تهدید کند و همینطور درحالی که اوپک برای افزایش تولید از ماه آگوست آماده می‌شود، کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 36 سنت کاهش 42.36 دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 35 سنت کاهش 39.75 دلار فروخته شد.

با افزایش شمار مبتلایان، فرماندار کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترینایالت آمریکا روز دوشنبه، فرمان تعطیلی بارها و رستوران‌ها، سالن‌های سینما، باغ وحش‌ها و موزه ها را برای کاهش فعالیت‌های داخلی داد.

اقدامات کالیفرنیا به دنبال اعلام برخی محدودیت‌ها در ایالت‌های دیگری نظیر فلوریدا و تگزاس صورت گرفت. محدودیت‌های جدید نیز در آسیا و استرالیا اعلام شده است.

به لحاظ عرضه، بازارهای با دقت در انتظار اخبار از اوپکپلاس و سطح بعدی کاهش تولید هستند. کمیته مشترک فنی اوپک امروز نشست دارد و کمیته مشترک نظارت وزیران این سازمان فردا نشست دارند.

بر اساس توافق کنونی اوپک پلاس، روزانه 9.7 میلیون بشکه نفت از تولید این کشورها کم می‌شود و قرار است این رقم در ماه های آگوست و سپتامبر به 7.7 میلیون بشکه در روز برسد.

دبیرکل اوپک گفت بازار درحال نزدیک شدن به توازن در تقاضاست که به تدریج در حال افزایش است.

بر اساس آمار جدید که امروز منتشر شد، واردات نفت چین در ماه ژوئن هم روزانه و هم ماهانه افزایش یافته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند