کدخبر: ۳۴۹۷۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تصمیم عربستان درباره میزان صادرات نفت

تصمیم عربستان درباره میزان صادرات نفت

اقتصاد نیوز:«عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی عربستان سعودی روز چهارشنبه در پایان نشست شورای کمیته نظارت وزیران اوپک پلاس که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: عربستان سعودی ماه آینده (آگوست) افزایشی در صادرات نفت نخواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  ایرنا: عبدالعزیز بن سلمان افزود: تولیدات اضافی نفت با توجه به تعهدات اوپک پلاس برای مصرف داخلی استفاده خواهد شد.

وی گفت: کاهش تولید نفت اعضای اوپک پلاس برای ماه‌های آینده به میزان ۷/۷ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

به گزارش روسیا الیوم،وزیر انرژی عربستان افزود: برای ماه آگوست این کاهش تولید حدود ۸.۱ میلیون تا ۸.۲ میلیون بشکه در روز است.

عبدالعزیز بن سلمان تاکید کرد که قیمت کنونی نفت خام در بازارهای جهانی برای صنعت نفت مثبت نیست.

در همین حال فاتح بیرول مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی گفت: توازن به صورت تدریجی در حال بازگشت به بازارهای جهانی نفت پس از بسته شدن بازارها به دلیل شیوع کرونا است.

وی پیش بینی کرد که قیمت هر بشکه نفت در بازارهای جهانی حدود ۴۰ دلار برای هر بشکه تثبیت شود.

پیش‌تر اعلام شد که در نشست کمیته وزارتی اوپک پلاس، در مورد چگونگی اجرای ادامه توافق کاهش تولید تصمیم‌گیری می‌شود.  

بنابر گزارش‌ها، به نظر می‌رسد در این نشست توافق کاهش تولید تسهیل شود و کاهش تولید نفت اعضاء از ۹.۷ میلیون بشکه در روز به ۷.۷ میلیون بشکه کاهش پیدا کند.  

این کاهش البته برای ۶ ماه اجرا خواهد شد تا با کاهش عرضه، ‌در روزهایی که تقاضای نفت به دلیل شیوع کرونا تحت فشار است، قیمت‌ها را متعادل کند.

جلسه قبلی کمیته نظارت وزیران اوپک پلاس  ۲۹ خرداد ماه برگزار و در آن مساله رعایت سهمیه های تولید نفت کشورهای عضو و تاثیر آن بر وضع بازار جهانی نفت بررسی شد.

آنها توافق کردند که تولید خود را از اول ماه می (۱۲ اردیبهشت) ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. سهم اوپک که متشکل از ۱۰ کشور با بیشترین تولید از اکتبر سال ۲۰۱۸ است، به میزان شش میلیون و ۸۴ هزار بشکه در روز است.

این توافق بار دیگر هم مورد تایید قرار گرفت و قرار است تا پایان ماه جولای نیز ادامه داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند