دلارهای ونزوئلا به داخل کشور رسید؟

کدخبر: 349771
اقتصادنیوز: یک منبع آگاه در پاسخ به این سوال که چرا با رسیدن دلار از کشور ونزوئلا به ایران، قیمت‌ ارز کاهش نیافت؟ می‌گوید: هنوز این دلارها وارد ایران نشده است که بتواند بر بازار ارز تاثیر بگذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تجارت نیوز، هفته گذشته که قیمت دلار به سطح ۲۱ هزار تومان رسیده بود، بر اساس شنیده‌ها در خصوص ورود پالت‌های دلار به کشور از محل مبادله با کشور ونزوئلا، احتمال وقوع شوک ارزی و کاهش قیمت‌ها تقویت شد، اما اکنون با گذشت بیش از یک هفته، قیمت دلار نه تنها ارزان نشده بلکه گران‌تر نیز شده است.

یک منبع آگاه در پاسخ به این سوال که چرا با رسیدن دلار از کشور ونزوئلا به ایران، قیمت‌ ارز کاهش نیافت؟ می‌گوید: هنوز این دلارها وارد ایران نشده است که بتواند بر بازار ارز تاثیر بگذارد.

وی ادامه می‌دهد: در ابتدا قرار بر این بود که بابت مبادله بین ایران و ونزوئلا، طلا وارد کشور ما شود اما طلا تبدیل به دلار شد و قرار است اسکناس‌های دلار از کشور ونزوئلا به صورت چمدانی یا همان هواپیمایی طبق برنامه داخل کشور بیاید.

این منبع می‌افزاید: به نظر می‌رسد بر اساس زمان‌بندی، زمان ورود هواپیماهای حامل دلار ونزوئلا به داخل کشور نرسیده یا اینکه به طور کامل دلارها منتقل نشده و بخشی از آن وارد کشور شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما