تشکیل پرونده تخلف برای ۳۹ شرکت واردکننده برنج

کدخبر: 349817
اقتصادنیوز: مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از معرفی ۳۹ شرکت واردکننده برنج به تعزیرات حکومتی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازوزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدمجتبی سجادی» افزود: طبق گزارش‎های دریافتی از شرکت بازرگانی دولتی ایران و بررسی‌های کارشناسان این سازمان مشخص شد ۳۹ شرکت واردکننده برنج هندی و پاکستانی که از ارز دولتی استفاده کرده‌اند، با وجود تعهدی که درخصوص درج اطلاعات محصول وارداتی خود در سامانه جامع تجارت داشته‌اند، هنوز نسبت به اظهار همه یا بخشی از محصول خود در این سامانه اقدامی نکرده‌اند.

به گفته وی، این شرکت‌ها همچنین نسبت به توزیع این برنج‌ها در شبکه های منتخب (از جمله فروشگاه‌های زنجیره ای) با قیمت مصوب اقدامی انجام ندادند.

سجادی، میزان تعهد ثبت نشده این ۳۹ شرکت متخلف را نزدیک به ۴۸ هزار تن اعلام و تاکیدکرد: این تعداد پرونده با استناد به ماده پنج قانون تعزیرات حکومتی که به تخلف «عرضه خارج از شبکه» اشاره دارد، تشکیل و برای رسیدگی و صدور رای مقتضی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی درخصوص ضمانت اجرای این گونه تخلفات، بیان‌داشت: اگر محصول هنوز به فروش نرفته باشد، شرکت ملزم به عرضه کالا در شبکه منتخب می‌شود، در غیر این صورت پس از ارائه مستندات از سوی شرکت و مشخص شدن چگونگی فروش محصول، ممکن است تخلف گران‌فروشی نیز در این زمینه احراز شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما