بدترین روز بورس چین در شش ماه اخیر رقم خورد

کدخبر: 350338
اقتصادنیوز: به‌رغم تلاش چین برای اطمینان دادن به سرمایه گذاران، بازار سهام این کشور دچار افت شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فایننشال تایمز، با وجود تلاش های رسانه های دولتی چین برای جلب اطمینان سرمایه گذاران، ارزش سهام بازارهای چین در روز جمعه کاهش پیدا کرد. پس از انتشار گزارشی مبنی بر این که سقوط سهام دریایی یک «تعدیل عادی» بوده است، سهام CSI 300 شانگهای و شنزن در معاملات اولیه تقریبا 2 درصد افزایش پیدا کرد. اما روند افزایشی این معیار معکوس شد و تا پایان معاملات صبح به میزان 0.3 درصد کاهش پیدا کرد.

علیرغم تبلیغ رسانه های دولتی، بدترین روز سهام چین از ماه فوریه تاکنون رقم خورد، و سهام چین در بازارهای جهانی 5 درصد سقوط کرد. یکی از دلایل سیر نزولی سهام چین افزایش نگرانی در مورد تداوم حمایت های دولتی است. پس از آن که دولت چین از رشد 3.3 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماه سوم سال جاری خبر داد، نگرانی ها در مورد عدم حمایت های دولتی از اقتصاد شدت گرفته است. داده های خرده فروشی نیز نشان دهنده ی بهبود اقتصادی نابرابر بودند.

شک و تردید در مورد رشد اقتصاد چین بر بازارهای جهانی نیز اثرگذار بوده است. در وال استریت، S&P 500 پس از دو روز افزایش، دچار سقوط 0.3 درصدی شد. پس از تصمیم بانک مرکزی اروپا مبنی بر تنظیم برنامه های محرک اقتصادی، سهام FTSE لندن نیز 0.6 درصد کاهش پیدا کرد.

در گزارش روز جمعه در نشریه ی اوراق بهادار چین نوشته شده است: «بدبینی شدیدی وجود ندارد. تعدیل قیمت سهام برای سرمایه گذاران فرصت استراتژیکی در میان مدت و بلند مدت فراهم می کند». مدیر یکی از کارگزاری های مستقر در شانگهای تصریح کرد این مقاله برای تقویت چشم انداز بین سرمایه گذاران خرده فروشی چین بوده است و بنابر این گزارش حرکات اخیر در بازار سهام چین مبتنی بر تغییرات ساختاری نبوده است.

 

 

تیتر یک
  • نرخ سود مداخله در قله زمستان ۹۹

    اقتصادنیوز: تزریق نقدینگی در بازار باز با هدف تثبیت در عملیات این هفته بازار باز رخ داد. این در حالی است که اعتبارات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما