با افزایش 1000 درصدی سهام؛

یک شرکت دستکش‌سازی از «تسلا» سبقت گرفت

کدخبر: 350512
اقتصادنیوز: شرکت‌های سازنده دستکش با افزایش 1000 درصدی سهام خود، از شرکت خودروسازی تسلا پیشی گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، سازندگان دستکش های پلاستیکی در آسیای جنوب شرقی، حتی از اتومبیل های برقی ایلان ماسک نیز سرمایه گذاری های بیشتری جذب می کنند. شرکت تاپ گلاو در سال جاری 389 درصد رشد داشته است، در حالی که شرکت سوپرمکس در مقایسه با رشد 259 درصدی تسلا، دچار جهش 1000 درصدی شده است. دلیل این امر، رشد تقاضای دستکش در پی همه گیری ویروس کرونا بوده است.

در مالزی، ارزش سهام سه سازنده ی برتر دستکش در سال جاری مجموعا 26 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. در حال حاضرر از هر 10 دلار سرمایه گذاری در بازار سهام این کشور، 1 دلار مربوط به دستکش است. همانطور که کره جنوبی و تایوان بازیگران اصلی بازار قطعات نیمه هادی هستند، آسیای جنوب شرقی نیز نقش پررنگی در بهداشت جهانی خواهد داشت. رالی شرکت تاپ گلاو حتی پس از آن که آمریکا، واردات از دو واحد این شرکت را متوقف کرد همچنان ادامه یافت.  

راس کامرون، مدیر صندوق نورث کیپ که حدود 7 میلیارد دلار دارایی در سراسر جهان دارد، در این رابطه اظهار کرده است: «رالی سازندگان دستکش یادآور سیر صعودی تسلا است. اما چشم انداز درآمد در این بخش از تسلا مطمئن تر است». ممنوعیت موقتی فروش اثر کمی بر رالی این شرکت ها داشته است. کامرون در ادامه افزود: «انتظار می رود درآمد این بخش در سال آینده بیش از 100 درصد رشد کند».

مدیران صندوق نورث کیپ و دارایی های سامسونگ معتقد هستند تغییر در تقاضای دستکش ساختاری است. با این وجود، توسعه ی سریع تر از حد انتظار واکسن کرونا در افزایش سهام بخش دستکش اثرگذار خواهد بود. همچنین، گمرک مرزی آمریکا حکم توقیف دستکش های یک بار مصرف تولید شده توسط شرکت تاپ گلاو را صادر نموده است.

در حال حاضر، قیمت دستکش و میزان سفارش افزایش یافته است و شرکت ها در حال افزایش ظرفیت خود برای پاسخگویی به سفارشات هستند.

 

Y2i7Uo39OzGE

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما