کدخبر: ۳۵۰۸۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سهمیه بنزین مرداد امشب واریز می‌شود/ چه میزان می توان بنزین ذخیره کرد؟

اقتصاد نیوز: سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت:سهمیه بنزین مرداد مطابق ماه های گذشته در ساعات اولیه بامداد به کارت سوخت مالکان خودرو واریز خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ فاطمه کاهی در گفت‌وگو با میزان با اشاره به واریز سهمیه سوخت به کارت سوخت مالکان خودرو اظهار کرد: در ساعت صفر امشب تمام کارت‌های سوخت مالکان خودرو مطابق روال گذشته شارژ خواهد شد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: سقف ذخیره کارت سوخت بنا به مصوبه دولت ۵۴۰ لیتر است که موعد آن در مرداد ماه است.

 

وی افزود: برای آن دسته از مالکان خودرو که از سهمیه کارت سوخت خود از ابتدای طرح سهمیه بندی تاپایان تیرماه هیچ استفاده‌ای نکرده اند، میزان ذخیره سهمیه آن‌ها روی ۵۴۰ لیتر باقی خواهد ماند.

کاهی ادامه داد: پس از ۹ ماه و رسیدن به سقف ۵۴۰ لیتر دیگر ذخیره سازی سهمیه در کارت سوخت صورت نخواهد گرفت و به عبارت دیگر در صورت استفاده از ۳۰ لیتر سهمیه طی ۹ ماه، در مرداد ماه تنها ۳۰ لیتر به کارت سوخت آن‌ها واریز خواهد شد.

گفتنی است؛ طرح سهمیه بندی بنزین در اواخر آبان سال گذشته آغاز شد و مطابق آن خودرو‌های شخصی ۶۰ لیتر و دو گانه سوز ۳۰ لیتر بنزین در ماه دریافت می‌کنند که نرخ بنزین معمولی سهمیه‌ای و آزاد به ترتیب ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ تومان است.


 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند