مرزشکنی جدید طلای جهانی

کدخبر: 351242
اقتصادنیوز: سیر صعودی طلا در روز چهارشنبه نیز ادامه داشت. فلز نقره نیز به بالاترین میزان در چهار سال اخیر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سی ان بی سی، قیمت طلا در روز چهارشنبه با 1 درصد رشد به بالاترین سطح در 9 سال اخیر دست یافت. تضعیف دلار و محرک های بیشتر برای بهبود اقتصادی موجب شده است تا جذابیت این فلز به عنوان مانعی برای رشد تورم افزایش یابد. 

در روز چهارشنبه، قیمت طلا برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش به 1856.13 دلار در هر اونس رسید. قیمت طلا در معاملات اولیه به بالاترین مقدار از سپتامبر 2011 و به رقم 1865.35 دلار در هر اونس نیز رسیده بود. در بازار آمریکا، معاملات آتی طلا با رشد 0.7 درصدی به 1856.8 دلار در هر اونس افزایش یافت. 

دنیل هاینز، تحلیل گر بازار در این رابطه اظهار کرده است: «بسته های محرک اقتصادی، سرمایه گذاران را به سوی دارایی های امنی همچون طلا سوق داده است» او در ادامه افزود همچنین، احتمال پایین ماندن نرخ بهره و ضعیف تر شدن دلار موجب شده است تا سرمایه گذران به سوی بازار طلا کشیده شوند.

رهبران اتحادیه ی اروپا در روز سه شنبه یک طرح حمایت اقتصادی به ارزش 750 میلیارد یورو را به امضا رساندند. مقامات کاخ سفید و اعضای برتر دموکرات کنگره نیز درباره ی دور دیگری از حمایت های اقتصادی مذاکره می کنند.  تعداد مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا رو به افزایش است و دونالد ترامپ در مورد بدتر شدن وضعیت هشدار داده است. 

کاهش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی و موجی از محرک های اقتصادی موجب شده است تا قیمت طلا در سال جاری 22 درصد افزایش یابد. سیر صعودی نقره نیز همچنان ادامه دارد. قیمت نقره با 4.7 درصد افزایش به 22.33 دلار در هر اونس و به بالاترین میزان از اکتبر سال 2013 رسید. اما پالادیوم و پلاتین با 1.1 و 0.7 درصد کاهش به ترتیب به قیمت 2133.32 و 875.49 دلار در هر اونس معامله شدند. 

 

تیتر یک
  • تکاپوی جمهوری‌خواهان برای سرقت انتخابات‌های آتی؛

    اقتصادنیوز- جمهوری‌خواهانی که در راستای اعمال محدودیت بر روند اخذ رأی، لوایحی را در مجالس قانون‌گذاری ایالتی پیش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما