کدخبر: ۳۵۱۹۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اقدام عجیب ازبکستان برای جذب توریست در دوران همه‌گیری؛

اعطای ۳هزار دلار درصورت ابتلا به کرونا

اقتصادنیوز؛ کشور ازبکستان اعلام کرد که به هر توریستی که در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شود ۳ هزار دلار خواهد داد؛ چراکه این کشور اطمینان دارد که می تواند فضای امن و بدور از کرونا را برای مسافران مهیا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ درحالیکه بسیاری از کشورها برای مبارزه با کرونا ارتباط خود را با دیگر کشورها قطع کرده اند ازبکستان در قاره آسیا دست به اقدام جالبی زد.

دولت ازبکستان برنامه ای خاص و بی نظیر را برای جذب گردشگر در نظر گرفت تا جایکه اعلام کرد به هر گردشگری که در این کشور به ویروس کوید ۱۹ مبتلا شود ۳ هزار دلار پرداخت خواهد کرد.

خانم «سوفی ایبوتسون» سفیر ازبکستان در آمریکا اعلام کرد که کشورش می خواهد به گردشگران اطمینان دهد که در هر زمانی می توانند از این کشور بازدید کنند زیرا که دولت نسبت به اقدامات پیشگیرانه ای که اخیرا برای مبارزه با کرونا در نظر گرفت بسیار اطمینان دارد.

او با بیان اینکه این اقدامات در همه نقاط گردشگری برای حمایت از توریست ها در برابر کرونا انجام خواهد شد، خاطر نشان کرد که رئیس جمهور قول داده است که به هر گردشگری که در زمان حضورش در ازبکستان به کرونا مبتلا شده است ۳ هزار دلار پرداخت کند.

دولت ازبکستان برای گرفتن این مبلغ پیش شرط های قرار داده است از جمله اینکه فرد گردشگر حتما باید با یک راهنمای تور معتبر سفر کند که با دستورالعمل های ایمنی و بهداشت آشنا باشد همچنانکه باید اماکن و اقامتگاه های توریستی نیز همه پروتکل ها بهداشتی و درمانی را طبق آنچه که دولت اعلام کرده رعایت کنند و مجوز لازم را دریافت کرده باشند.

ازبکستان هم یکی از کشورهای آسیایی است که ویروس کرونا در آن نفوذ کرده است تا جایکه ۱۹ هزار ۳۰۰ نفر در این کشور به ویروس کوید ۱۹ مبتلا شده اند این درحالی است که ۱۰۶ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

طبق اعلام وزارت بهداشت ازبکستان تا ۲۴ جولای حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از مبتلایان بهبود پیدا کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند