کدخبر: ۳۵۲۰۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دلار به شکست ترامپ امید بسته است

تاثیر انتخابات آمریکا بر ارزش دلار

اقتصادنیوز: این احتمال وجود دارد که پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجب رشد دلار شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سایت اینوستینگ، همچنان که گسترش شیوع کرونا در سراسر آمریکا تهدیدی برای رشد اقتصادی است، ارزش دلار برای پنجمین هفته ی متوالی کاهش یافت. اما این احتمال وجود دارد که سیر نزولی دلار با پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر کند.

براساس اظهارات بانک آمریکا، در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا در ماه نوامبر، احتمالا دلار در ابتدا تضعیف خواهد شد. اما این احتمال وجود دارد که با اعمال اقداماتی برای حمایت از اقتصاد، ارزش دلار به وضعیت قبلی بازگردد. اما در صورت انتخاب مجدد ترامپ، احتمالا دلار مسیر نزولی فعلی را ادامه خواهد داد.

تحلیل گران این بانک تصریح کردند سیاست های پیشنهادی بایدن به ویژه در مورد مالیات تاثیر چندانی بر رشد اقتصادی نخواهد گذاشت، اما برنامه های وی در رابطه با مقابله با ویروس کرونا و تجارت بین المللی از اقتصاد حمایت می کند.

تضعیف مداوم دلار در حالی رخ می دهد که سرمایه گذاران در مورد قدرت بهبود اقتصادی آمریکا در جهت مقابله با تاثیرات ویروس کرونا دچار تردید شده اند. بازار مشاغل نیز که موجب بهبود در اقتصاد شده بود، به تازگی دچار افت شده است. تقاضای هفتگی بیکاری نیز برای اولین بار از ماه مارس افزایش یافته است.

همچنین، روند صعودی یورو نیز به دلار آسیب وارد کرده است.

مترجم: گیسو جعفری

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند