یک فعال کارگری:

افزایش حق مسکن کارگران باید از ابتدای سال اعمال شود

کدخبر: 352396
اقتصادنیوز: عضو کارگری شورایعالی کار با انتقاد از تاخیر طولانی در تصویب حق مسکن گفت: انتظار داریم اجرای حق مسکن از ابتدای سال ابلاغ شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علیرغم وعده وزیر کار و دولت مبنی بر تصویب افزایش حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی تا پایان تیرماه، اکنون که یک هفته از مرداد گذشته هنوز خبری از تصویب آن نیست؛ این در حالیست که به اعتقاد فعالان کارگری این ۳۰۰ هزار تومان حتی هزینه اسباب‌کشی هم نیست و نمی‌تواند در طول ماه، دو کیلو گوشت برای سفره های کارگران فراهم کند.

آیت اسدی (عضو کارگری شورایعالی کار) در ارتباط با این تاخیر می‌گوید: ما نمایندگان کارگری مساله را بارها پیگیری کردیم؛ حتی نامه زدیم و وعده‌های دولت را یادآوری کردیم؛ انتظار ما نمایندگان کارگری این است که دولت زمان اجرای حق مسکن را از ابتدای سال ابلاغ کند تا قسمت ناچیزی از هزینه‌هایی که در این چندماه به خانوارهای کارگری کشور تحمیل شده، جبران شود.

به گفته اسدی، حالا که دولت در تصویب و ابلاغ حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی تا این اندازه تاخیر داشته، باید حتماً زمان اجرای این مولفه مزدی را از ابتدای سال در نظر بگیرد.

عضو کارگری شورایعالی کار در ادامه ضمن انتقاد از تورم افسارگسیخته ماه‌های اخیر می‌گوید: در چند ماه گذشته هزینه‌های زندگی در همه بخش‌ها از خوراکی‌ها گرفته تا مسکن و حمل و نقل به شدت افزایش یافته است؛ بنابراین انتظار داریم جلسه شورایعالی کار هرچه سریعتر برگزار شود و سبد معیشت خانوار مجدداً محاسبه گردد.

او تاکید می‌کند: امروز اگر سبد معیشت دوباره محاسبه شود، مشخص خواهد شد که سبد ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومانی چقدر در طول همین چهار ماه افزایش قیمت داشته است؛ دولت باید فکری به حال بهبود معیشت کارگران بکند و هرچه زودتر جلسه شورایعالی کار برای ترمیم دستمزد ۹۹ برگزار شود.

به گفته اسدی، حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی در این فشار تورم و گرانی‌ها، نمی‌تواند گرهی از کار کارگران بگشاید و ترمیم دستمزد یک ضرورت قطعی است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما