کدخبر: ۳۵۳۲۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شروع سبز پس از هفته قرمزپوش بورس/صعود ۵۷ هزار واحدی شاخص بورس

اقتصادنیوز: بازار سرمایه که در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته روندی نزولی داشت، نخستین روز معاملاتی هفته جاری را با چراغ سبز آغاز کرد و شاهد افزایش بیش از ۵۷ هزار واحدی شاخص بورس بودیم.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس در معاملات امروز با 57 هزار و 325 واحد صعود به رقم یک میلیون و 961 هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۰ هزار و 943 واحد رشد و رقم 518 هزار و 134 واحد را ثبت کرد.

معامله‌گران یک میلیون معامله به ارزش 176 هزار و 291 میلیارد ریال انجام دادند. فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، س‌. نفت و گاز و پتروشیمی تامین و معدنی و صنعتی گلگهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بازار گذاشتند و سرمایه‌ گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو، سرمایه‌ گذاری گروه  توسعه ملی و پالایش نفت بندرعباس نمادهای پربیننده بورس بودند.

شاخص کل فرابورس نیز 559 واحد رشد و رقم 2028 واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار ۶۰۵ هزار معامله به ارزش ۶۱ هزار و ۸۷۱ میلیارد ریال انجام دادند. سنگ‌آهن گوهرزمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، بانک دی و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی مارون نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای این بازار از سهامی ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، پتروشیمی تندگویان، س‌. توسعه و عمران استان کرمان، صنایع ماشین‌های اداری ایران، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان تشکیل شده است.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند