کدخبر: ۳۵۳۳۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رییس کل بانک مرکزی خبر داد؛

دو روش برای پرداخت وام به مستأجران

اقتصادنیوز: عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با اعلام دو روش برای پرداخت وام به مستأجران گفت: رقم این وام بر اساس طبقه‌بندی شهرها ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان است.

به گزارش اقتصادنیوز، رییس کل بانک مرکزی، اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.

رییس شورای پول و اعتبار تاکید کرد: مبالغ این وام براساس طبقه بندی شهرها ۱۵،۳۰ و۵۰ میلیون تومان بوده و به دو روش قابل پرداخت است.

بیشتر بخوانید:

سهمیه وام مستأجران برای هر شهر

جزئیات و نحوه دریافت وام مستأجران/ زمان اعلام واجدان شرایط و بانک‌های عامل

وام مستأجران

در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و درپایان سال، اصل آن را پرداخت کنند؛ در روش دوم متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت کنند و درمدت ۳۶ ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند.

رییس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به این موضوع که قبلا هم تاکید شده است که این وام صرفا کمکی است به مستاجران برای ودیعه و لذا به هیچوجه وام ودیعه نیست،  تصریح کرد: دراین وام موجران نقشی نخواهند داشت و کسی که وام را دریافت می‌کند با بانک عامل طرف خواهد بود و به تصمیم خود از وام دریافتی استفاده خواهد کرد. 

رییس کل بانک مرکزی افزود: اعتبار تخصیصی برای این وام به صورت کلی بیست هزار میلیارد تومان است.

بیشتر بخوانید:
برای خرید طلا این فرصت طلایی را دست ندهید
خبر بد برای خریداران سکه از بانک مرکزی

این مطلب برایم مفید است
84 نفر این پست را پسندیده اند