نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی اعلام شد

کدخبر: 353920
اقتصادنیوز: طی دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ ۱۴ مرداد، مجموعا مبلغ ۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان اوراق بدهی دولتی به متقاضیان فروخته شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا:معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه، طی دهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی و پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مجموعاً مبلغ ۲.۷۸ میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.

وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با کمترین تبعات تورمی، طی ماه‌های اخیر نسبت به انتشار اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش‌های مختلف از جمله برگزاری ۱۰ مرحله حراج اوراق بدهی اقدام کرده است که از این طریق تاکنون، در مجموع معادل ۴۹.۸۰۰ میلیارد تومان تأمین مالی انجام شده است که از این میان حدود ۷۲ درصد از طریق بازار پول و ۲۸ درصد از طریق بازار سرمایه اوراق فروخته شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما