امروز رقم خورد

سومین افت تاریخی بورس

کدخبر: 356071
اقتصاد نیوز : افت 4.7 درصدی امروز شاخص کل سومین ریزش تاریخی بورس به حساب می آید.

به گزارش اقتصادنیوز،امروز به واسطه بازگشایی نماد شستا شاخص کل در معاملات صبح حدود 90 هزار واحد ریخت که معادل 4.7 درصد بود با این درصد افت سومین ریزش تاریخی بورس رقم خورد.

بزرگترین ریزش های شاخص بورس تهران

رکورد بالاترین درصد ریزش در 26 اسفند سال93 ثبت شد، در این تاریخ درصد افت 5.51 درصد بود که در مقایسه با ادوار گذشته بیشترین میزان بود.این نرخ افت به جهت درصد نیز تاکنون شکسته نشده است.

رکورد ریزشی تا قبل از این تاریخ متعلق به روز   5 آبان سال 87 بود در آن روز  شاخص  5.30 درصد افت داشت که پس از حدود شش سال این رکورد را تحویل داد.

افت 4.7 درصد شاخص کل بورس در پایان روز کاری نوبت صبح  بر خلاف اخبار برخی سایت‌ها بالاترین نیست، زیرا مبنای مقایسه در بررسی روند صعود و ریزش بورس باید درصد رشد باشد نه مقدار  بر این مبنا، افت 4.7 درصدی امروز سومین افت تاریخی در بورس است.

نمودار ریزش

 

شدت ریزش امروز به حدی بود که بازدهی ماهانه یک روز بورس نسبت به همان روز در ماه قبل هم منفی شد.در واقع نرخ رشد شاخص کل در معاملات امروز نه تنها نتوانست رشد کند بلکه در مقایسه با روز کاری در ماه قبل منفی شد تا برای اولین بار در سال جاری رنگ بازدهی ماهانه قرمز شود.

>>>>>در این زمینه بیشتر بخوانید

بازدهی ماهانه بورس به زیر صفر رسید

26 مرداد نرخ بازدهی ماهانه شاخص بورس نسبت به 25 تیرماه ، برای 34 صدم درصد کاهش پیدا کرد که چنین افتی اولین بار در سال جاری به حساب می آید.

 

نمادها با اثرگذاری منفی بر شاخص

افت 4.7 درصدی امروز به دلیل بازگشایی شستا رقم خورد شستا به تنهایی سهم 22 هزار واحدی شاخص داشت  همچنین صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، مخابرات ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مجموع سهم 68 هزار واحدی منفی شدن بورس داشتند.

 

نمادها با اثرگذاری مثبت بر شاخص

از  نمادهای مثبت امروز نیز می توان از نمادهایی همچون سیتا، عزر، چکاپا، ونیکی، آبادا، وتوس، خبهمن، کبافق، کمنگنز نام برد که بیشترین تاثیر مثبت بر  شاخص گذاشتند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما