بیژن زنگنه: صادرات بنزین به ونزوئلا را به رزم سیاسی تبدیل نکنید

کدخبر: ۳۵۶۲۴۵
وزیر نفت گفت: صادرات بنزین به ونزوئلا یک کار تجاری است آن را به رزم سیاسی تبدیل نکنید. محموله‌های اخیر به‌صورت فوب به ونزوئلا فروخته و تحویل شده بود و پول آن تسویه شده است.
بیژن زنگنه: صادرات بنزین به ونزوئلا را به رزم سیاسی تبدیل نکنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه مراسم امضای قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با اشاره به ضرورت افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی گفت: امروز برای صنعت ایران روز مهمی است قراردادهایی به ارزش ۱.۵ میلیون یورو در ۵ استان کشور امضا شده است و پیام امضای این قرارداد این است که صنعت نفت ایران متوقف شدنی نیست و تحریم و بانیان تحریم رفتنی هستند.

زنگنه

وی در ادامه افزود: امضای این قراردادها فرصت‌های زیادی برای اشتغال شرکت‌های ایرانی ایجاد می‌کند، همچنین چهار درصد از اعتبار این قراردادها صرف کارهای عام‌المنفعه می‌شود.

زنگنه اظهار داشت: ایده اصلی گشایش اقتصادی را وزارت نفت نداده است به ما چارچوبی دادند که به‌صورت فنی این طرح را بررسی کنیم، هر وقت مصوبه‌ای ابلاغ شود وزارت نفت تنها مجری خواهد بود.

وزیر نفت در واکنش به اقدامات برخی کشورها برای جلوگیری از صادرات محموله فرآورده نفتی ایران گفت: صادرات بنزین به ونزوئلا یک کار تجاری است آن را به رزم سیاسی تبدیل نکنید. محموله‌های اخیر به‌صورت فوب به ونزوئلا فروخته و تحویل شده بود و پول آن تسویه شده است.

وی درباره آخرین وضعیت سهمیه‌بندی بنزین خاطرنشان کرد: هنوز طرحی درباره تغییر سهیه‌بندی بنزین ارائه نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید