این فرد طلا را در بازارهای جهانی گران کرد

کدخبر: 356513
اقتصادنیوز: در نتیجه اقدام اخیر وارن بافت میلیاردر آمریکایی مبنی بر فروش سهام های خود در کمپانی گلدمن ساکس و خارج کردن سرمایه خود از بانک های امریکایی و سرمایه گذاری در بازار طلا قیمت این فلز گران بها به سرعت رو به افزایش است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین وارن بافت میلیاردر امریکایی که ثروت وی بالغ بر ۹.۹ میلیارد دلار است طی اقدامی جنجالی سرمایه خود را در بانک های امریکایی معتبری همچون جی پی مورگان به حداقل رسانده و وارد بازار طلا شده است. وی که به گفته خبرگزاری ها از مخالفان سرمایه گذاری در بازار طلا بوده است طی چند روز اخیر با فروش سهام خود در کمپانی گلدمن ساکس ۵۰۳ میلیارد دلار در یکی از کمپانی های کانادایی حفاری طلا سرمایه گذاری کرده است.

در همین زمینه

علامت شوم برای اقتصاد آمریکا؛ پنجمین ثروتمند جهان وارد بازار طلا شد

این اقدام وارن بافت بازار طلا جهانی را با جهش خیره کننده ای مواجه کرده است به گونه ای که قیمت هر اونس طلا امروز ۱۲ دلار افزایش یافته است و این فلز گران بها که در بازارهای جهانی طی سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده بود امروز به قیمت هزار و ۹۹۵ دلار رسید.

کارشناسان بر این باورند که اقدام اخیر میلیاردر آمریکایی نه تنها بازار طلا را تحت الشعاع قرار خواهد داد و موجب افزایش قیمت های بیشتر این طلا در بازارهای جهانی خواهد شد بلکه بازار ارزهای دیجیتال را نیز با افزایش قیمت مواجه خواهد کرد و در این بین بیت کوین سردمدار ارزهای دیجیتال بیشترین افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد.

پنجمین ثروتمند جهان اقتصاد آمریکا را تهدید کرد/ بافت چرا طلا خرید؟

شرکت تازه‌ای که بافت تصمیم به سرمایه‌گذاری در آن کرده است یک کمپانی کانادایی حفاری طلا است که تنها طی یک سال گذشته افزایش ۴۵ درصدی سرمایه گذاری خارجی را تجربه کرده است.

در این بین بسیاری از ثروتمندان دیگر دنیا اقدام به خروج سرمایه‌های خود از بانک‌ها کرده‌اند و این حجم از سرمایه در حال حرکت به سمت بازار ارزهای دیجیتال و بازار طلا جهانی است، این حجم از سرمایه‌گذاری به قدری است که تنها یکی از ثروتمندان اقدام به سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری در بازار ارزهای دیجیتال کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما