بانک مرکزی آمریکا نرخ تورم هدف را افزایش داد

کدخبر: 358211
اقتصادنیوز: بانک مرکزی آمریکا در تازه‌ترین اصلاحیه سیاست پولی خود نرخ تورم هدف را به ۲ درصد افزایش داد و آن را در راستای افزایش حداکثری اشتغال توصیف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا:  به نقل از تارنمای فدرال رزو آمریکا، به دنبال یک ارزیابی گسترده در نشست‌های عمومی سراسر کشور، کمیته بازار باز فدرال در روز پنج‌شنبه اعلام کرد با اجماع بیانیه خود را درباره اهداف بلند مدت و استراتژی سیاست پولی به تصویب رسانده است که بیانگر رویکرد سیاست پولی و خدماتی به عنوان پایه‌ای برای اقدامات سیاسی آن است.

این به روز رسانی منعکس کننده تغییراتی در اقتصاد در طول دهه گذشته و چگونگی سیاست‌گذاری در اتخاذ تصمیم برای سیاست پولی است. بیانیه به روز رسانی همچنین قصد دارد تا شفاف‌سازی، پاسخگویی و تاثیرگذاری بر سیاست پولی را برجسته کند.

جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا در این رابطه گفت: اقتصاد همیشه در حال تحول است و استراتژی کمیته بازار باز فدرال  برای دستیابی به اهداف آن باید مطابق تغییرات جدیدی باشد که شکل می‌گیرند.

وی افزود: بیانیه اصلاحی، مشوق ما را از مزیت‌های یک بازار کار قوی به ویژه برای بسیاری از جوامع با درآمد پایین و متوسط منعکس می‌سازد و اینکه افزایش بازار کار می‌تواند بدون عامل یک افزایش ناپسند تورمی، پایدار باشد.

از جمله مهمترین تغییرات در چارچوب سند در مورد اشتغال حداکثری عبارت است از: کمیته بازار باز فدرال تاکید کرد اشتغال حداکثری یک هدف گسترده و فراگیر است و گزارش می‌دهد که تصمیم سیاسی آن با "ارزیابی کمبود اشتغال از حداکثر سطح آن" اطلاع رسانی خواهد شد. سند اصلی به "انحراف از حداکثر سطح آن" اشاره داشت.

در مورد ثبات قیمت هم این کمیته استراتژی خود را برای دستیابی به هدف تورم طولانی مدت ۲ درصد تنظیم کرد با این نکته که "این کشور به دنبال دستیابی به تورمی است که به طور متوسط ​​۲ درصد در طول زمان باشد". برای این منظور ، در بیانیه اصلاحی آمده است که در دوره‌هایی که تورم به طور مداوم زیر ۲ درصد در جریان بوده است، سیاست پولی مناسب احتمالا برای مدتی تورم بالاتر از ۲ درصد را هدف گذاری خواهد کرد.

به روزرسانی بیانیه‌های استراتژی به صراحت، چالش‌های مربوط به سیاست پولی را که توسط یک محیط با نرخ پایین سود مداوم ایجاد می‌شود، تصدیق می‌کند. در اینجا در ایالات متحده و در سراسر جهان، نرخ بهره پولی به احتمال بسیار به پایین بودن سطح کارآیی آنها نسبت به گذشته مقید خواهد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما