کدخبر: ۳۵۸۳۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شناسایی کف جدید بازار طلا

اونس طلا در قفس قیمتی

اقتصاد نیوز : طلا پنج شنبه با قیمت ۱۹۲۸ دلار بسته شد روز جمعه را با قدرت بیشتری آغاز کرد. قیمت باز شده طلا در امروز ۱۹۴۰ دلار بود که ۱۲ دلار از قیمت بسته شده بالاتر بود. در ادامه و تا ابتدای عصر جمعه اونس بین ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ دلار نوسان داشت.

طلا مجددا از کف 1900 دلار به میانه این کانال قیمتی بازگشت تا تحلیل­گران این عدد را مرز حمایت قوی توصیف کنند.

به گزارش «اقتصادنیوز»، تا اولین ساعات نیمه دوم روز جمعه، قیمت اونس در محدوده 1950 تا 1960 دلار در نوسان بود. دید به آینده طلا با اگر و اما زیادی روبرو شده است سردبیر سایت کیتکو می­ نویسد طلا با یک انگشت سرمایه­ گذاران را دارد می­ چرخاند.

نمودار روز جمعه

حرکت دیروز بازار مثل عدد 8 فارسی بود به یکباره به سمت یک قله رفت اما به سرعت برگشت.

در تحلیل این اتفاق برخی معامله­ گران می­ گویند وقتی رییس فدرال رزرو هدف تورمی را اعلام کرد بازار جو زده شد اما پاسخ­ های پاول و تاکید بر اینکه «اجازه فشارهای تورمی را از حد بیشتری نمی­ دهد» ترمز اونس را کشید. در واقع تجزیه و تحلیل سخنان رییس فدرال رزرو نشان داد او از فاز دوم سیاستی سخن می­ گوید که بر بخش واقعی اقتصاد تاکید دارد و این حرف با انتظارات اولیه معامله ­گران از پمپاژ قوی پولی ناسازگار بود. به همین دلیل نیز گروهی از سرمایه­ گذاران به بازار اوراق قرضه آمریکا روی آوردند بازاری که رقیب طلا به حساب می ­آید.

البته برخی دیگر چالش ­های فدرال رزرو در رسیدن به تورم هدف را از دیگر دلایل برگشت قیمت طلا از سقف می­ دانند. آنان اعتقاد دارند بازار ها باید از عادت به حمایت های فدرال رزور دست بکشند زیرا یک رونق تورمی نرخ بهره را بالا نمی برد.

  • پیش بینی قیمت طلا

برخی تحلیل­گران در حال حاضر تاکید دارند هیجان و زرق و برق طلا همانند هفته­ های گذشته نیست. نگاه آنان بیشتر به روند احیای اقتصاد جهان و آمارهای خوب است. مهم­ترین رقیب طلا شاخص دلار است که در هفته اخیر خوب عمل کرده است. اما تحلیل­ های فنی برای هفته­  پیش رو کماکان بر خرید توصیه دارند.

مهم­ترین عاملی که طرفداران افزایش قیمت طلا بر آن تاکید دارند کاهش تقاضا برای نفت است که می ­تواند علاوه بر نشانه رکود، عامل فشاری بر ارزش دلار آمریکا باشد.

برخی آمارهای بد از بیکاری بر اثر کرونا هم دلیل دیگر جذاب معرفی شدن بازار طلا معرفی می­ شود. اما دو اتفاق سیاسی دیگر هم می­تواند روند طلا را حداقل فعلا نزولی نکند.

تنش ­ها برای بسته محرک مالی بین مجلس نمایندگان و کاخ سفید عامل است. این دو نهاد هنوز در این خصوص به توافق نرسیده ­اند. خبرگزاری­ ها می­ گویند: مجلس نمایندگان ایالات متحده هنوز در مورد آخرین اقدامات محرک به اجماع نرسیده است. یک تماس تلفنی پنجشنبه بین نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با رئیس ستاد کاخ سفید مارک میدوز بدون دست یابی به توافق پایان یافته است.

انتخابات امریکا هم کماکان به عنوان یک عنصر نااطمینانی عمل می­ کند و این نااطمینانی می­ تواند مانعی برای سرمایه­ گذاری بیشتر به حساب آید.

پیش بینی طلا

سلول قیمت طلا

طلا چند روزی می­شود در کانال 1900 دلار حبس شده است برخی می گویند کف 1900 و سقف 1980 اعداد مهمی برای حرکت آتی بازار طلا هستند. باید به انتظار نشست و دید طلا آخرین روز کاری را چگونه سپری می­کند. فعلا در میانه کانال در نوسان است اما قیمت بسته شده سیگنالی برای هفته جدید کاری به حساب می­آید.

 

این مطلب برایم مفید است
37 نفر این پست را پسندیده اند