کدخبر: ۳۵۸۴۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

طلا در روز دوم جکسون هول صعود کرد

ثبت بیشترین افزایش روزانه قیمت طلا در این هفته

اقتصاد نیوز : با ۵۰ دلار نوسان دیروز، قیمت اونس با روندی آرام اما مداوم ۲ درصد افزایش یافت تا بالاترین قیمت روزانه در پایان این هفته کاری ثبت شود

به گزارش اقتصاد نیوز، دیروز اونس نزدیک به 40 دلار افزایش قیمت داشت و در نهایت بالای 1960 دلار قرار گرفت. صعود قیمت دیروز اونس، بالاترین افزایش قیمت یک‌روزه آن در این هفته بود. تحلیل‌های فنی برای هفته آینده توصیه به خرید دارند.

نمودار اونس طلا

قیمت اونس در 5 روز هفته کاری گذشته تنها 4 دلار کاهش یافت که در مقایسه به نوسان 60 تا 90 دلاری هفته‌های قبل اتفاقی بسیار نادر بود. این هفته در نوسانی بینابینی قیمت اونس بیش از 20 دلار افزایش یافت.

در دو هفته گذشته قیمت اونس سه‌بار تا نزدیکی 1900 دلار عقب نشینی کرد اما با مقاومت معامله گران این حد شکسته نشد. حفظ این کف حمایتی می‌تواند خبر مثبتی برای آینده طلا باشد.

روز اول جکسون هول

آخرین باری که قیمت اونس به نزدیکی 1900 رسید روز پنجشنبه همزمان با سخنرانی جروم پاول و بعد از انتشار آمار گزارش خانه‌های در انتظار فروش آمریکا بود.

صحبت‌های آغا‌زین پاول مبنی بر تاکید بروی کاهش آمار بیکاری در جای تمرکز بر هدف‌گذاری تورمی باعث شد بسیاری با شتاب و عجله دست به خرید طلا بزنند. اما دقایق بعد پاول اعلام کرد که این سیاست جدید فدرال رزرو آن‌قدر هم به تورم اجازه حرکت آزادانه بالای 2 درصد نمی‌دهد. این جمله به همراه آمار‌ه‌ای منتشر شده باعث شد، قیمت طلا برگردد و پایین‌تر هم برود.

روز دوم جکسون هول

اتفاقات دیروز نشان داد که بازار طلا با وجود دو هفته نسبتاً آرام هنوز بسیار هیجانی و در عین حال نگران است. 

به‌نظر می‌رسد دلیل افزایش قیمت اونس دیروز جمعه، آمار اقتصادی منتشر شده فرانسه و سخنرانی آندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان بوده است.

این درحالی است که آمار تولید ناخالص داخلی فرانسه با این که کاهش یافته، کاهش آن در حد انتظار بازار بوده و سخنرانی آندرو بیلی لحنی بسیار خوش‌بینانه داشته است.

آندرو بیلی

بیلی در نطق خود خاطر‌نشان کرد بانک مرکزی همچنان توان و نیروی بسیاری برای کنترل آسیب‌های اقتصادی کرونا دارد و به عقیده او تا اینجای کار روند آن‌ها بیش‌از حد محتاطانه بوده است.

>>> بیشتر بخوانید

شناسایی کف جدید بازار طلا؛ اونس طلا در قفس قیمتی

عبور آمریکا از سیاست ۳۰ ساله در ضیافت مجازی جکسون هول

 

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند