کدخبر: ۳۵۹۰۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

منحنی بازدهی اوراق دولتی در ۱۱ شهریور منتشر شد

عقب نشینی دسته جمعی نرخ سود به کانال ۱۸

اقتصاد نیوز : نرخ سود اوراق دولتی در سررسیدهای مختلف به طور دسته جمعی وارد کانال ۱۸ درصد شد تا برای دومین روز پیاپی نمودار بازدهی مسطح بماند.اتفاقی که به گفته تحلیل‌گران نماد نااطمینانی از وضعیت بورس است.

به گزارش اقتصادنیوز نرخ سود اوراق دولتی در بازار ثانویه امروز هم مسطح ماند با این تفاوت که عدد آن به زیر 19 درصد نزول کرد.در بازار امروز خرید و فروش اسناد خزانه بازده اوراق نیم واحد درصد کاهش یافت و به 18.5 درصد رسید. برای نمونه در سررسید یکساله از بازده اوراق نیم درصد کم شد که می تواند واکنشی به نزول بورس در روز جاری باشد.

در همین زمینه

منحنی بازدهی اوراق دولتی در ۱۰ شهریور منتشر شد؛ سایه بورس بر نرخ سود/وضعیت گرگ و میش در بازار اوراق

اما پدیده روز گذشته در بازار امروز هم تکرار شد که نشانه ای از باقی بودن فضای ابهام برای سرمایه گذاران حاضر در بازار است.در حالی که طبق قاعده نرخ سود در سررسید های مختلف باید متفاوت باشد اما در این بازار دو روز است که نمودار در سررسید های مختلف مسطح شده است.تحلیل گران می گویند:سرمایه گذاران تا زمانیکه از روند بورس مطئمن نشوند با احتیاط در این بازار قدم بردارند و نیم نگاهی به بورس به بازدهی بورس دارند تا در صورت افزایش به سرعت وارد این بازار شوند. به همین دلیل امروز هم در واکنش به نزول بورس سررسیدهای مختلف در بازار ثانویه اوراق دولتی دسته جمعی به کانال 18 درصد عقب نشینی کردند.

019F90C3-4493-4486-AF5B-E474CC8BF49E

این مطلب برایم مفید است
52 نفر این پست را پسندیده اند