کدخبر: ۳۶۰۰۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تخم مرغ در میادین میوه و تره بار کمیاب شد

اقتصادنیوز :‌ گزارش میدانی از برخی از میادین میوه و تره بار نشان می دهد که عرضه این محصول در میادین محدود شده است .

به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی های میدانی نشان می دهد عرضه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار با محدودیت رو به رو است . در مراجعه به برخی از میادین اصلی شانه 30 تایی تخم مرغ وجود ندارد و به گفته فروشندگان عرضه این محصول با توجه به قیمت اعلام شده برای آنها صرف اقتصادی ندارد .

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در میادین میوه و تره بار ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است اما این نرخ با سطح شهر اختلاف قیمت قابل توجهی دارد  .

در سوپر مارکت ها نیز شانه های 30 تایی نایاب است . در بسیاری از مغازه ها شانه های 20 تایی تخم مرغ به قیمت 26 هزار و 500 به فروش می رسد و بر اساس نرخ اعلام شده از سوی سامانه اعلام لحظه ای قیمت تخم مرغ ،قیمت هر دانه تخم مرغ در بازار هزار و 380 تومان است .

این درحالی است که معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت تولید کنندگان اعلام کرده است که حداکثر قیمت هر شانه تخم مرغ برای مصرف کننده 20 هزار تومان است.

داوود موسوی با اشاره به این که قیمت مصوب تخم‌مرغ درب مرغداری‌ها باید 9500 تومان در هرشانه و 11 هزار تومان در هر کیلوگرم است و در فروشگاه ها نیز حداکثر می‌تواند 20 هزار تومان در هر شانه عرضه شود.

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان افزود: این قیمت ها به سازمان های صمت استان‌ها ابلاغ شده و بازرسان بر اساس قیمت‌های مصوب در درب مرغداریها و فروشگاهها، رصد و کنترل قیمت تخم مرغ را در دستور کار دارند و در صورت احراز هرگونه تخلف از سوی واحد تولیدی یا صنفی مرتبط، موارد با تشکیل پرونده به مراجع قضایی رسیدگی کننده معرفی می شوند.

وی اظهار داشت: همزمان برای تعدیل قیمت این کالاها در سطح عرضه هماهنگی لازم با سازمان میادین میوه و تره‌بار برای عرضه تخم‌مرغ با قیمت مصوب انجام شده که با شروع طرح می‌تواند به مدیریت بازار این کارها کمک نماید.

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: از نظر این سازمان قیمت مصوب برای عرضه در درب کارخانه، همان مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور است و غیر از این قیمت، تخلف به شمار می‌رود و حتماً با متخلفان برخورد می‌شود.

موسوی با اشاره به این موضوع که قطعاً روند تشدید بازرسی‌ها و نظارت در سطح بازار برقرار خواهد بود؛ تصریح کرد: البته بخش تولید نیز دغدغه هایی دارد و موارد مدنظر تشکل مربوطه در حضور رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز، مطرح و مقرر شد در جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و کمیسیون کشاورزی مجلس و سایر عوامل مرتبط به این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم مقتضی اتخاذ شود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند