کدخبر: ۳۶۰۱۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فروش انباری و پارکینگ به قیمت آپارتمان؛

معاملات عجیب در بازار مسکن شیراز

اقتصادنیوز : اگر قصد خرید ملک در شیراز دارید و هنوز ساکن این شهر نیستید بدانید که متراژ هایی که در سایت های فروش ملک اعلام می شود ۲۰ تا ۳۰ متر از متراژحقیقی آپارتمان کوچک تر است.

به گزارش اقتصادنیوز، معاملات مسکن در شهر شیراز قانون خاص خود را دارد قانونی که انگار با تمام شهرهای کشور متفاوت است . در این شهر زیر زمین و پارکینگ به قیمت آپارتمان فروخته می شود .

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک این کار را غیر قانونی می داند و می‌گوید : اگر این منطق را قبول داشته باشیم پس در و پنجره خانه ها را می توان به طور جداگانه فروخت .

برابری نرخ آپارتمان با زیرزمین و پارکینگ در شیراز

 او قول پیگیری این موضوع را می دهد و می گوید : آپارتمانی که پارکینگ و انباری ندارد قیمت اش ارزان تر از خانه هایی است که از این امتیاز برخوردار هستند اما نمی توان نرخی معادل آپارتمان برای زیر زمین و پارکینگ تعیین کرد .

اگر سری هم به سایت های فروش ملک در شیراز بزنید بیشتر آپارتمان هایی که برای فروش گذاشته شده متراژ بالای 100 متر دارند اما متراژ اعلام شده تناسبی با عکس ملک ندارد . زیرا بیش از 20 متر از متراژی که اعلام شده مربوط به فضای مشترکی مانند پارگینگ و انباری است  و درصورت داشتن استخر و سالن اجتماعات این میزان به 30 متر هم می رسد  .

یکی از مشاوران املاک شیراز می گوید : چندین سال است که در شیراز این رویه دنبال می شود و در برخی از شهرهای دیگر هم این شیوه درحال انجام است و تنها شیراز نیست که مشاعات را بخشی از متراژ بنا محاسبه  کرده و با همان قیمت می‌فروشد .

رشد قیمت مسکن در شیراز

قیمت مسکن در شیراز نیز مانند تهران در این چند ماه رشد قابل توجهی داشته است و   آپارتمان هایی با قیمت نزدیک به  500 میلیون تومان به سختی پیدا می شود  .

قیمت آپارتمان با متراژ 70 تا 80 متر مربع در مناطق متوسط شیراز بالای یک میلیارد و 500 میلیون تومان است . 

به گفته یکی از مشاوران املاک شیراز مالکان در شیراز بر اساس افزایش قیمت دلار قیمت املاک خود را بالا می برند که این  افزایش نا متعارف سبب کاهش معاملات در شیراز شده است .

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا (سال )

قیمت کل ( تومان)

پاسداران ،گلستان

150

نوساز

11 میلیارد و 500میلیون

ارم

87

5

2 میلیارد و 700 میلیون

شهرک گلستان

120

یک

یک میلیارد و 170میلیون

قصردشت

200

نوساز

8 میلیارد

بیستون جنوبی

120

5سال

950میلیون

شهرک پرواز

90

4 سال

3 میلیارد و150 میلیون  

قصر الدشت

220

6 سال

4 میلیارد و 950 میلیون

صدرا ،فاز یک

110

96

820 میلیون

معالی آباد

108

4

2 میلیارد و 600 میلیون

گلدشت ،حافظ

165

نوساز

یک میلیارد و 650 میلیون

قصردشت

240

نوساز

8 میلیارد و 640 میلیون

 

 

این مطلب برایم مفید است
214 نفر این پست را پسندیده اند