کدخبر: ۳۱۸۲۵۶ لینک کوتاه

کاش تندروها وقتی خربزه می‌خورند، پای لرزش هم بنشینند

تندروهای اصولگرا می‌دانند که اگر FATF تصویب نشود تبعات بسیاری بر کشور خواهد داشت؛ تحریم‌ها سنگین‌تر و جدی تر و وضعیت اقتصادی کشور خراب‌تر می‌شود.

 این گروه به دنبال تداوم همین وضعیت هستند تا بتوانند به مردم بگویند؛ ببینید اصلاح‌طلبان و دولت روحانی چقدر اوضاع کشور را نابسامان و بد کرده‌اند. به عبارت دیگر، تندروها حاضر هستند به منافع و مصالح ملی صدمه بزنند تا بتوانند امتیاز سیاسی به دست بیاورند و مردم را بسیج کنند که در انتخابات دو ماه دیگر به آنها رای بدهند. این رویکرد قطعا تاسف آور است؛ که عده ای حاضرمی‌شوند منافع ملی را فدای مصالح سیاسی و جریانی بکنند.

همه مردم حتی یک بچه کلاس اول هم می‌داند که نپیوستن به FATF چه تبعات سنگین و جدی برای اقتصاد ایران خواهد داشت. نقل و انتقالات مالی دشوارتر و تحریم‌ها سنگین‌تر خواهد شد.

شاید کشورهای اروپایی یا ژاپن بتوانند تسهیلاتی برای ما به وجود آورند اما در صورت عدم پیوستن به FATF با دشواری بسیاری مواجه خواهیم شد. تندروها تمام این موارد را می‌دانند و تعمدا می‌خواهند کشور به مصیبت بیشتری دچار شود که در قبل آن، به روحانی و اصلاح‌طلبان لطمه وارد شود.

متاسفانه گذشته نشان داده است که تندروها تنها بلدند ژست انقلابی بگیرند و شعار انقلابی بدهند اما هیچ وقت حاضر نشدند تبعات آن را بپذیرند. ژست انقلابی می‌گیرند اما وقتی کشور وضعیت اقتصادیش به روزی می‌افتد که الان شاهدش هستیم انگشت اتهام را به سمت مجلس، قوه مجریه و روحانی می‌گیرند. آنها نمی‌گویند که سیاست‌های انقلابی ما موجب شده که کشور به این روز بیفتد و همواره انگشت اتهامشان دیگری را نشان می‌دهد.

متاسفانه مجمع تشخیص مصلحت هم در مجموع در انحصار تندروها است و اینکه تصور شود با شفاف سازی آرای اعضا درباره FATF تغییری حاصل شود؛ بسیار بعید است. ای کاش تندروها وقتی خربزه می‌خوردند، این جوانمردی را هم پیدا می‌کردند که پای لرزش هم بنشینند و لرزیدنش را گردن دیگران نیندازند.

کانال تلگرامی عصرما

 

این مطلب برایم مفید است
164 نفر این پست را پسندیده اند