کدخبر: ۱۵۴۱۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
داور به رحمتی گفت بچپ یا بچرخ؟

داور به رحمتی گفت بچپ یا بچرخ؟

در دو روز گذشته شایعه شده که داور بازی استقلال و صبا در جام حذفی جهت ضربه امرایی را به سید مهدی رحمتی دروازه بان استقلال گفته است.

به گزارش تابناک ورزشی، انتشار یک ویدئوی عجیب بعد از بازی استقلال و صبای قم درباره صحبت چند ثانیه‌ای داور مسابقه با سیدمهدی رحمتی در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشته است. در این باره گفته می شود احمد صالحی جهت ضربه کیوان امرایی، مهاجم صبا را به رحمتی می گوید و او توپ را مهار می کند؛ اتفاقی که بسیار عجیب به نظر می رسد. حال نوید مظفری زاده داور پیشکسوت ایران در کانال تلگرامی خود نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و نوشت: بسیاری از مخاطبان این فیلم را برای ما فرستاده و از تخلفی بزرگ سخن گفته اند، ظاهرا صالحی داور بازی به رحمتی می گوید سریع، محکم، بپر به چپ.
 بررسی فیلم و لب خوانی از صحبت های داور نشان می دهد که او خطاب به رحمتی می گوید سریع، محکم، بچرخ. اشاره او به راز و نیاز رحمتی قبل از ضربات پنالتی با خداست، رحمتی همیشه پشت به توپ می ایستد و دعا می خواند، حالا داور از گلر استقلال خواسته سریع تر بچرخد و مقابل ضربه بایستد.
 ذکر چند نکته در این باب ضرروی است، اول اینکه اگر قصد، تبانی بود چرا قبل از آغاز پنالتی ها و در کنار زمین به رحمتی گفته نشده امرایی پنالتی اش را به چپ می زند؟ یا چرا به امرایی نگفته اند پنالتی ات را به بیرون بزن که نیازی نباشد وسط آن همه دوربین از رحمتی بخواهند به چپ بپرد؟
 فرض کنیم رحمتی می داند که قرار است ضربه به سمت چپ خودش نواخته شود، از کجا معلوم آن را بگیرد؟ مگر نه اینکه گلرها در بسیاری از ضربات به سمت توپ می روند ولی نمی توانند آن را بگیرند؟
 پخش شایعه در فضای مجازی راحت ترین کار ممکن است ولی شنونده باید عاقل باشد. انتشار این تصاویر فقط به افرادی کمک می کند که می خواهند تعداد اعضای شان را با این روش ها افزایش دهند، کاش کمی منطقی تر باشیم و وارد بازی این افراد نشویم.