کدخبر: ۱۵۴۲۱۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتقال بیماران بستری در بیمارستان‌های عراق به ایران

انتقال بیماران بستری در بیمارستان‌های عراق به ایران

به علت شلوغی بیمارستان های عراق و جهت رسیدگی بهتر طبق اعلام رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین، بیماران بستری در بیمارستانهای عراق به سرعت به ایران منتقل می‌شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از اعلام روز سه شنبه روابط عمومی اورژانس کشور، پیرحسین کولیوند با اشاره به شلوغی بیمارستانهای عراق، افزود: برای رسیدگی بهتر و بیشتر به تمام بیماران بستری در بیمارستانهای عراق، آنان از طریق مرز مهران به کشور منتقل شده و در بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران یا در صورت نیاز در دیگر بیمارستانهای ایلام بستری می‌شوند.
رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین بدون اعلام تعداد زائران بیمار ایرانی در عراق گفت: تدابیر لازم برای انتقال این بیماران توسط اورژانس کشور اندیشیده شده و انتقال بیماران با هدف ارائه خدمات مطلوب و بهتر انجام می شود.
وی با اشاره به خلوت شدن شهرهای کربلا و نجف و خروج زائران ایرانی از کشور عراق، گفت: تا زمانی که زائران ایرانی در کشور عراق حضور دارند کمیته بهداشت و درمان به آنان خدمت دهی کرده و از انجام وظایف خود کوتاهی نخواهد کرد.
کولیوند خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما در شهرهای نجف و کربلا و همچنین کاهش دما در کشور خودمان،لازم است زوار نکات لازم برای حفظ سلامتی خود را مد نظر داشته باشند.
وی افزود: به همه زائرانی که در حال برگشت به کشور هستند توصیه می کنیم، در مسیر بازگشت عجله نکنند و نکات ایمنی مربوط به رعایت قوانین رانندگی را در نظر داشته باشند تا به سلامت به مقصد خود برسند.