کدخبر: ۱۵۵۳۲۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
یکی از طلبکارترین دستگاه های اجرایی؛ وزارت بهداشت

یکی از طلبکارترین دستگاه های اجرایی؛ وزارت بهداشت

وزیر بهداشت از وزارت بهداشت به عنوان یکی از طلبکارترین دستگاه های اجرایی کشور یاد کرد و گفت: بیش از یک سال است که خدمات خود را ارائه داده‌ایم اما هنوز موفق به دریافت مطالبات خود نشده‌ایم.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی شب گذشته در دیدار با مردم اهل تسنن شهرستان ایرانشهر در مسجد فاطمه الزهرا(س) این شهرستان، افزود: به عنوان نمونه پزشکان و پرستاران در سراوان مطالبات خود از آذرماه سال گذشته و فروردین ماه امسال را دریافت نکرده اند، در حالی که شنیدم که در تلویزیون مناظره ای بوده و دائم بر علیه جامعه پزشکی منفی بافی و فضاسازی می کنند و خدا به آنها عقل دهد، زیرا یکی از گروه های اجتماعی مورد اعتماد مردم، پزشکان هستند.

وی اظهار داشت: متاسفانه امروز جهان اسلام گرفتار کشتار، خون ریزی و با تشتت روبرو است و شرایط حاکم امروز بر جهان اسلام، کمتر در چندین قرن گذشته رخ داده و آنچه به نام اسلام به دنیا نشان داده می شود تصویر نادرستی است که نماد آن کشتار مسلمانان است.

وزیر بهداشت با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امام راحل از همان اوایل انقلاب اسلامی بر وحدت اهل تسنن و تشیع تاکید داشتند و در مقابل بسیاری از متحجرین ایستادگی و مقاومت کردند و مقام معظم رهبری نیز همین مسیر را ادامه دادند و امروز علیرغم تلاش های نافرجام بسیاری از قدرتها و گروهک ها، در کشور به ویژه استان پهناور سیستان و بلوچستان شاهد وحدت و همدلی مردم هستیم البته علاقه مند هستند که وضعیت رفاهی و معیشتی ارتقا یابد که حق آنها است.

هاشمی یکی از مهمترین محورهای انقلاب اسلامی را رسیدگی به محرومین و مستضعفین عنوان کرد و افزود: بنای انقلاب بر گسترش عدالت بود اما کشورداری با وجود اختلاف سلیقه ها، بسیار دشوار است و گرفتاری‌هایی مانند جنگ، تحریم و وجود افرادی که بجای خدمت به قدرت، ثروت و مکنت فکر می‌کنند، همواره از دوران رسول خدا و ائمه اطهار وجود داشته است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اطمینان دارم که آینده از آن مسلمانان است، مشروط به اینکه با هم وحدت داشته باشند زیرا در این صورت هیچ دشمنی نمی تواند در مقابل آن ایستادگی کند. در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر مسلمان در دنیا زندگی می‌کنند که اگر با هم متحد باشند به تعبیر حضرت امام حتی می توانند با یک سطل آب، رژیم صهیونیستی را نابود کنند.

هاشمی رسیدن به عزت در جهان اسلام را نیازمند داشتن علم و عالمان و حاکمانی لایق دانست و گفت: در بسیاری از کشورهای جهان، رهبران آن هیچ افتخاری در زندگی خود به جز سرسپردگی نداشته‌اند.

وزیر بهداشت آینده پیشرفت ایران را در سواحل مکران عنوان کرد و افزود: یکی از دلایلی که مقام معظم رهبری به سواحل مکران تاکید دارند، شناختی است که ایشان از راهبرد اقتصادی و امنیتی این منطقه دارند. بنابراین منطقه بلوچستان، بخشی از محور توسعه ایران در آینده خواهد بود.

هاشمی خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان برای پیشرفت در آینده نیاز به طی مراحل و مدارج علمی بالا توسط فرزندان آن دارد و صبح امروز که در سراوان حضور داشتم دیدم که متخصص‌های زیادی در رشته های مختلف حضور دارند حدود یک ماه پیش گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان ایران و از جمله سراوان به مقام معظم رهبری ارائه دادم و برا ی ایشان عجیب بود که یک متخصص ارتوپد، ۵۷۰ عمل جراحی انجام داده بود و فرزندان این منطقه باید مدارج عالی علمی را کسب کنند.

هاشمی با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر ظرفیت ارتقاء را دارد، افزود: همه مسولان استانی و محلی، خیرین و متمولین اهل استان سیستان و بلوچستان و شهرستان ایرانشهر کمک کنند تا مقدمات مورد نیاز آن فراهم شود، زیرا بنا نداریم که فقط تابلو دانشکده را تغییر دهیم بلکه محتوا بسیار اهمیت دارد.

وزیر بهداشت در خصوص مطالبات برخی از مسئولان ایرانشهر برای ساخت بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی، یادآور شد: برای ساخت بیمارستان نیاز به بودجه و ردیف اعتباری داریم و نمی‌توانیم قبل از مشخص شدن وضعیت دقیق این بیمارستان و اعتبار مورد نیاز آن، اقدامی انجام دهیم، زیرا بد عهدی بعد از کلنگ زنی، قابل تحمل نیست و زمانی باید عملیات ساخت آن را آغاز کنیم که اطمینان داشته باشیم در بودجه کشور، ردیف اختصاصی دارد.

بنابر اعلام وب‌دا، وزیر بهداشت یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت یازدهم و وزارت بهداشت را عدالت در توزیع خدمات دانست و گفت: دولت به نقاط محروم و رشد استعدادهای ایرانی، الگو قرار گرفتن آنها برای مردم ایران، منطقه و جهان توجه ویژه‌ای دارد. در سال گذشته تعداد قابل توجهی از فرزندان بومی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های تخصصی پذیرفته شده اند و متعهد به حضور ۱۵ ساله در منطقه خود هستند که با فارغ التحصیل شدن این دانشجویان بخش عمده ای از مشکلات ماندگاری نیروهای تخصصی حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت همچنین در نشست صمیمی علمای اهل تسنن و تشیع ایرانشهر که در ساختمان جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت شهرستان ایرانشهر برگزار شد، گفت: امام خمینی(ره) به زیبایی فرمود که هر کسی بین مسلمانان تفرقه ایجاد کند، جاهل یا خائن است و ولی فقیه در ایران نیز محور وحدت مردم و مسلمانان در کشور است، زیرا عراق با وجود حکومت و قوانین مترقی انتخاباتی، گرفتار تفرقه است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: باید قدر انقلاب اسلامی به عنوان موهبت الهی را بدانیم زیرا مردم با دست خالی پیروز شدند و پیروزی انقلاب اسلامی به معجزه شبیه بود و چشم دشمنان اسلام کور شد و نقش علما در این راه، بی‌بدیل بود.

هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: وقتی مردم ایران وحدت بین علما و مردم اهل تسنن و تشیع را می‌بینند، احساس افتخار می‌کنند و از صمیم قلب خوشحال هستند و مردم از دعوا، تفرقه و نزاع احساس خوشایندی ندارند که ناشی از فطرت الهی است و وقتی می‌بینند همه از همگرایی و وحدت صحبت می‌کنند، خوشحال می‌شوند زیرا وحدت سنت پیامبر خدا است.

وزیر بهداشت، وحدت مسلمانان را مانند ستون‌های بناهای مختلف مانند مساجد یاد کرد و گفت: علمای اهل تسنن و تشیع ستون پیکره اسلام هستند که می توانند در همه عرصه ها مدعی باشند و ایران نشان داد شرایطی که در یک قرن گذشته بر خلاف برخی ادعاهای نادرست انقلاب کارگری مارکسیسم، دین توانست یک کشور و ملت‌ها را اداره کند و شک ندارم که این راه، بی بازگشت است.

هاشمی نقش علمای اهل تسنن و تشیع را در هدایتگری مردم بویژه در استان سیستان و بلوچستان بسیار مهم عنوان کرد و افزود: شما می‌توانید مسلمانان را از بسیاری از بلاها آگاه کنید.

وزیر بهداشت در خصوص تبدیل دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم، هیچ دانشکده پزشکی به دانشگاه تبدیل نشده اما بلوچستان شرایط ویژه و استعدادهای مناسب و جمعیت و پراکندگی زیادی را دارد و این منطقه در دوره ای از مقام معظم رهبری میزبانی کرده است.

هاشمی از اجرای ۲۷۰ پروژه بهداشتی و درمانی در دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر، گفت: امیدواریم با کمک نماینده مردم ایرانشهر بتوانیم دانشکده را به دانشگاه ارتقا بخشیم و مهم است که محتوای مناسب ایجاد شود و شک ندارم که مقام معظم رهبری و رییس جمهور بر خلاف القای دشمنان دین و انقلاب، از پیشرفت مناطق محروم و مرزی در همه عرصه ها استقبال کرده و خوشحال می شوند.

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت برای ارائه مجوزهای مورد نیاز و تامین نیروی انسانی برای بیمارستان جدید ایرانشهر آمادگی دارد اما هزینه ساخت و زمین مورد نیاز را مسئولان تامین کنند و ما حاضریم که ۵۰ درصد از هزینه ساخت آن را نیز تقبل کنیم.

هاشمی از علمای حاضر در جلسه خواست تا برای دکتر روحانی دعا کنند چرا که با تلاش شبانه روزی به دنبال ایجاد فضای آرامش در کشور و پیش رفتن کشور با عقلانیت و اعتدال است.