دستور کتبی رئیس جمهوری برای بیمه درمان

کدخبر: 156660
سخنگوی وزارت بهداشت از تصمیم مهم دولت در خصوص بیمه درمان کارگران خبر داد و گفت: قرار است نهاد ریاست جمهوری بر هزینه کرد حق بیمه کارگران تامین اجتماعی برای درمان نظارت کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری اظهارداشت: رتبه ایران از بودجه حکومتی بابت سلامت قبل از اجرای طرح تحول سلامت در بین ۱۹۵ کشور دنیا، ۱۵۳ بوده است.

وی در خصوص اظهارات مسئولان وزارت رفاه در موضوع پرداخت سهم درمان، گفت: ضرورتی نمی بینیم که بیش از این صحبت کنیم و توضیح دهیم اما آنچه مسلم است هنوز دو بیمه اصلی نزدیک به یک سال بدهی به وزارت بهداشت دارند.

حریرچی با اشاره به پرداخت ۱۲۵۰ میلیارد تومان از بدهی سازمان بیمه سلامت به صورت نقد و ۱۶۴۰ میلیارد تومان در قالب اوراق قرضه به وزارت بهداشت، افزود: به رغم تاخیر در پرداخت ها، اما از همین پرداخت ها هم خوشحال هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به دستور کتبی رئیس جمهوری برای ایجاد حساب مستقل بابت هزینه های بیمه درمان کارگران تامین اجتماعی، گفت: این دستور شب گذشته ابلاغ شد، قرار است ۹ بیست و هفتم حق بیمه کارگران تامین اجتماعی به صورت مستقل توسط نهاد ریاست جمهوری نظارت و در بخش درمان هزینه شود.

وی تاکید کرد: دستور رئیس جمهوری شامل دو جنبه هزینه کامل بیمه بابت درمان و انجام به موقع این هزینه ها است.

 

تیتر یک
  • پنجره باریک فرصت آمریکا در مقابل ایران؛

    اقتصادنیوز؛ ولی نصر، مشاور سابق دولت باراک اوباما با تأکید بر ضرورت استفاده دولت بایدن از فرصت موجود برای رسیدن به یک…

از دست ندهید
بلیط هواپیما