کدخبر: ۱۵۶۹۷۰ لینک کوتاه

اعلام نرخ جدید انواع مرغ و مشتقات آن

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۴ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در مراکز خرده فروشی ۶ هزار و ۹۵۰ تومان است.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، نرخ جدید انواع مرغ و مشتقات آن را اعلام کرد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده 4 هزار و 500 تومان،مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه 6 هزار و 150 تومان، توزیع درب واحد های صنفی 6 هزار و 300 و مراکز خرده فروشی 6 هزار و 950 تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 200 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 6 هزار و 950 تومان است.

یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: قیمت هر کیلو کتف و بال 7 هزار تومان، سینه بی استخوان 13 و فیله مرغ 15 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در خصوص وضعیت بازار مرغ طی روزهای آتی بیان کرد: با توجه به افزایش تقاضا در اواخر هفته پیش بینی می شودکه با تلورانس افزایش 100 تومانی نرخ هر کیلو مرغ در بازار روبرو شویم.

وی از کاهش قیمت انواع ماهی در بازار خبر داد و اضافه کرد: قیمت انواع ماهی در هفته گذشته به سبب افزایش تقاضا با سیر صعودی 20 درصدی قیمت همراه شد که از اوایل هفته جاری مجددا قیمت ماهی 5 الی 10 درصد کاهش قیمت را تجربه کردند.