کدخبر: ۱۵۷۳۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سه لنج صیادی غیرمجاز کشورهای خارجی در آب های جمهوری اسلامی توقیف شدند

سه لنج صیادی غیرمجاز کشورهای خارجی در آب های جمهوری اسلامی توقیف شدند

فرمانده دریابانی کیش از توقیف سه لنج صیادی غیر مجاز کشورهای خارجی حاشیه خلیج فارس به دلیل ورود غیرمجاز به آب های جمهوری اسلامی خبر داد و گفت : این لنج ها به دلیل ورود و صید غیر مجاز توقیف که درجریان آن ۲۱ خدمه و ناخدای آنها بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ رحیم جهانبخش عصر یکشنبه در اسکله صیادی و محل استقرار لنج های توقیف شده گفت: این لنج ها حدود 12 کیلومتر وارد آبهای جمهوری اسلامی شده و مشغول صید ماهی بویژه کوسه ماهی سفید از نوع نایاب و درحال انقراض بودند که توسط دریابانان انتظامی کیش توقیف و خدمه آن نیز با دستور قضایی بازداشت شدند.

وی تصریح کرد : لنج های صیادی توقیف شده در مناطقی به صید ماهی مشغول بودند که بیشترین ماهی ها در آن دیده می شود و اقدام این افراد به ضرر صیادان داخلی است.

فرمانده نیروی انتظامی کیش گفت: این افراد هم به دلیل ورود غیرمجاز به آبهای جمهوری اسلامی و هم صید غیرمجاز به ویژه گونه های نادر به مقامات قضایی معرفی و برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

سرهنگ جهانبخش افزود: 21 نفر از خدمه و ناخدای این سه لنج صیادی با دستور مقام قضایی در بازداشت بسر می برند تا برابر قوانین نظام جمهوری اسلامی و با رویکرد حفاظت از محیط زیست با انان برخورد شود.

به گزارش ایرنا، فرمانده دریابانی ویژه کیش با تاکید بر اینکه برابر قوانین جمهوری اسلامی صید این گونه ماهی جرایم سنگینی در بر دارد، تصریح کرد : برای هر یک از کوسه ماهی های سفید مبلغ 300 میلیون ریال جریمه تعیین شده است.

سرهنگ جهانبخش اظهار کرد : دریابانی کیش از اوایل سال جاری در زمینه مقابله با ورود لنج های غیرمجاز درحاشیه خلیج فارس به آب های جمهوری اسلامی و با رویکرد حفاظت از محیط زیست اقدامات موثری انجام داده است و تا کنون 12 لنج خارجی را که به آبهای ایران ورود و صید غیر مجاز کرده بودند توقیف کرده است که با دستور مقام قضایی تمامی خدمه و ناخدای این شناورها در بازداشت بسر می برند تا در زمان مقرر برابر قوانین جمهوری اسلامی با آنان برخورد شود .

وی با تاکید بر اینکه دریابانی کیش برای امنیت هر چه بیشتر با جدیت تمام آبهای خلیج فارس را رصد می کند، گفت : جمهوری اسلامی درمنطقه به ویژه خلیج فارس حرف اول را می زند و این مایه افتخار است سربازان این مرز و بوم در آبهای خلیج فارس امنیتی را ایجاد کرده اند که شاید در بسیاری از آبهای آزاد دنیا این امنیت وجود ندارد، امنیت ایجاد شده به برکت جمهوری اسلامی است.

فرمانده انتظامی کیش گفت: سواحل و آبهای حاشیه جزیره کیش نیز از امنیت بالایی برخوردار است و دریابانی کیش برای حفاظت از محیط زیست متمرکز شده است.

سرهنگ جهانبخش اظهار کرد: گونه های دریایی متنوعی درحوالی سواحل مشاهده می شوند و دریابانی کیش تلاش می کند تا این زیبایی ها، امنیت و محیط زیست برگ برنده ای برای جذب گردشگر داخلی و خارجی به کیش باشد.