کدخبر: ۱۵۷۶۹۱ لینک کوتاه

واکنش اتحادیه اروپا به استعفای نماینده انگلیس

سخنگوی کمیسیون اروپا از استعفای نماینده انگلیس در این اتحادیه ابراز تاسف کرد. ایوان راجرز سفیر انگلیس در اتحادیه اروپا تنها ۳ ماه پیش از آغاز روند مذاکرات خروج کشورش از اتحادیه اروپا در اقدامی شوک آور از مقام خود به صورت غیرمنتظره استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ؛ "ناتاشا برتود" سخنگوی کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا محسوب می شود، روز چهارشنبه از استعفای "سر ایوان راجرز" نماینده انگلیس در این اتحادیه عمیقا ابراز تاسف کرد و گفت: "ایوان راجرز" فردی بود که همواره با وفاداری از منافع دولت انگلیس در اتحادیه اروپا دفاع می کرد.

ایوان راجرز سفیر انگلیس در اتحادیه اروپا تنها 3 ماه پیش از آغاز روند مذاکرات خروج کشورش از اتحادیه اروپا در اقدامی شوک آور از مقام خود به صورت غیرمنتظره استعفا داد.
این استعفا در حالی صورت می گیرد که انگلیس قرار است تا چند ماه دیگر رسما مذاکرات برگزیت را آغاز کرده و راجرز می توانست نقش مهمی را در آن ایفا نماید.
راجرز روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که از مقام خود کناره گیری کرده؛ اقدامی که مقام های انگلیس را به دلیل از دست دادن یکی از مذاکره کنندگان ارشد و با تجربه شان، در شوک فرو برده است.
دوره نمایندگی راجرز در نوامبر 2017 به پایان می رسید.
"ایوان راجرز" که از سال 2013 این سمت را بر عهده داشت، یکی از مشاوران اصلی دولت انگلیس در جریان مذاکره با اتحادیه اروپا بود و با کنار رفتن وی، دولت "ترزا می" یکی از مجرب‌ترین مذاکره‌کنندگان اروپایی خود را از دست داد.
بیشتر مردم انگلیس در همه پرسی ژوئن سال گذشته به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند.