کدخبر: ۱۵۷۷۵۶ لینک کوتاه

نامزدهای اصلی اصولگرا کی به میدان می آیند؟

محمد رضا باهنر در مورد نامزدهای احتمالی جریان اصول‌گرا برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده می‌گوید: «به غیر از آقای میرسلیم نام حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر را شنیده‌ام که خودشان را برای انتخابات ریاست‌جمهوری گرم می‌کنند. از فعالین جبهه‌های مختلف، وزرای دولت‌های نهم‌و‌دهم و برخی دیگر از چهره‌های سیاسی افرادی هستند که در مظان کاندیداتوری قرار دارند.»

به گزارش نامه نیوز ، همانگونه که پیش بینی می‌شد اصول‌گرایان تصمیم گرفته‌اند با تمام قوا وارد صحنه انتخابات شوند. این حضور گسترده همانطور که باهنر به آن اشاره کرده است به 20 یا 30 نامزد خواهد رسید. در این میان اما به نظر می‌رسد این حضور به ویژه در این ماه‌های مانده به اردیبهشت 96 بیتشر نمایشی و برای درگیر کردن روحانی به نامزدهای اصول‌گراست.

آنگونه که از شواهد پیداست نامزدهای اصلی جریان اصول‌گرا بعد از عید سال 96 به صحنه خواهند آمد . نامزدهایی که هم در میان مردم شناخته شده هستند و هم از نظر اصول‌گرایان دارای رای بالاتری نسبت به دیگر نامزدها هستند. قالیباف، ضرغامی و یا حتی مهرداد بذرپاش میتوانند این نامزدها باشند. 

به زبان ساده می‌توان گفت این 30 نفری که باهنر به آنها اشاره کرده است تنها برای داغ کردن تنور انتخابات وارد صحنه می‌شوند و بعد از آن نامزدهای اصلی وارد صحنه خواهند شد.

این نامزدهای اصلی برای رقابت با حسن روحانی در جریان مناظره‌ها نیز برنامه‌های خاصی دارند. یکی از این برنامه‌ها این است که هرکدام از نامزدهای جریان اصول‌گرایی در یک موضوع خاص روحانی را مورد هدف قرار دهند. برجام اصلی‌ترین موضوعی است که رقبای اصول‌گرای روحانی به آن ورود خواهند کرد.

جریان اصول‌گرا در تلاش است به هرشکل ممکن در این انتخابات شکست‌های گذشته را جبران کنند. محافظه کاران بعد از سال 68 هیچگاه توفیقی در انتخابات ریاست جمهوری نداشتند و نتوانستند یک اصول‌گرای واقعی را به کاخ ریاست جمهوری بفرستند.

آنها حالا بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم در سال 92 و شکست تلخ در جریان انتخابات مجلس دهم در تهران و دیگر شهرها، می‌خواهند پیروز میدان انتخابات باشند.

تمام این راهبردها و استراتژی‌ها برای شکست دادن حسن روحانی است. حسن روحانی که در انتخابات آینده از رای اصلاح‌طلبان و برخی اصول‌گرایان برخور دار است.

باید دید در این شطرنج انتخاباتی باز روحانی پیروز است یا اینکه شاهین اقبال بر دوش اصول گرایان خواهد نشست.