کدخبر: ۱۵۸۹۵۷ لینک کوتاه

واکنش رئیس شورای اروپا به اظهارات ترزا می

رئیس شورای اروپا طی اظهاراتی در واکنش به تشریح استراتژی برگزیت توسط نخست‌وزیر انگلیس، اهداف «ترزا می» در مذاکرات آینده جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا را واقع‌گرایانه‌تر از قبل ارزیابی کرد.

به گزارش فارس، رئیس شورای اروپا طی پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، اظهارات نخست‌وزیر انگلیس درباره اهدافش در مذاکرات آینده جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا را واقع‌گرایانه‌تر از قبل ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «دونالد تاسک» در پیام توئیتری خود اعلام کرد: «خروج انگلیس رویدادی غم‌انگیز است اما در هر صورت ترزا می یک ارزیابی واقع بینانه‌تری درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ارائه داد.»

وی افزود: « 27 عضو اتحادیه اروپا آماده مذاکرات با انگلیس بر اساس بند 50 معاهده لسیبون هستند.»

ترزا می نخست وزیر بریتانیا دیروز سه‌شنبه طی یک سخنرانی اعلام کرد که دولتش کاملا آمادگی پذیرش برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را دارد و به وضوح گفت که عضویت انگلیس در بازار واحد را فدای پایان دادن به آمد و شد آسان میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌کند و انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می‌شود و ابراز امیدواری کرد که انگلیس همچنان به صورت شریکی تنگاتنگ با دوستان اروپایی خود همکاری کند.

مردم بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) در ماه ژوئن سال 2016 با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند اما فرآیند دوساله مذاکرات خروج، ماه مارس سال 2017 آغاز می‌شود.