کدخبر: ۱۶۰۴۶۸ لینک کوتاه

گوگل تحت فشار FBI، آیا امنیت اکانت‌های جیمیل به خطر می‌افتد؟

یک قاضی در ایالات فیلادلفیا طی حکمی از گوگل خواسته است که دسترسی به اکانت‌های جیمیل خارج از کشور را برای FBI ممکن کند.

جی اس ام؛ حفاظت از اطلاعات کاربران، یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت‌های فناوری در مواجهه با دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی محسوب می‌شود. بزرگترین شرکت‌های تکنولوژی در دنیا نیز همیشه درگیر پرونده‌هایی از این قبیل هستند و یک طعمه خوب برای دستگاه‌های امنیتی محسوب می‌شوند. در جدیدترین مورد، Thomas Rueter،یک قاضی در ایالات فیلادلفیا ، در طی حکمی از کمپانی گوگل خواسته است که دسترسی به ایمیل‌های ذخیره شده در خارج از کشور را به عنوان بخشی از یک فرآیند بازرسی، برای FBI ممکن کند.

گوگل نیز در پاسخ اعلام کرده است که ایمیل‌ها ممکن است در سرورهای واقع در ایلات متحده و یا در هر نقطه‌ دیگری از جهان ذخیره شده باشند و این کمپانی فقط می‌تواند دسترسی محدود به ایمیل‌های ذخیره شده در سرورهای واقع در خود آمریکا را برای دستگاه‌های امنیتی ممکن کند.

homas Rueter می‌نویسد:

اگر چه بازیابی دیتاهای ذخیره شده در خارج از کشور توسط گوگل می‌تواند تهاجم به حریم خصوصی باشد؛ اما نقض واقعی حریم خصوصی در زمان افشاگری در ایالات متحده رخ خواهد داد!

سال گذشته کمپانی مایکروسافت در یک مورد مشابه، توانست مانع از دسترسی دستگاه‌های امنیتی آمریکا به ایمیل‌های یک شهروند ایرلندی که در خود ایرلند نیز ذخیره شده بودند، شود. مایکروسافت به دلیل حفاظت از حریم خصوصی و دیتاهای کاربران، سرورهایش را در مناطق مختلف جهان قرار می‌دهد. در پرونده شهروند ایرلندی نیز استدلال مایکروسافت این بود که با توجه به اینکه ایمیل‌های این شخص در سرورهای ایرلند ذخیره شده‌اند، ایالات متحده حق دسترسی به آنها را ندارد و این موضوع به خود ایرلندی‌ها مرتبط می‌شود.

گوگل نسبت به حکم قاضی فیلادفیا درخواست تجدیدنظر خود را ارائه داده و گفته است برای لغو این حکم تلاش خواهد کرد.