کدخبر: ۱۶۰۴۷۹ لینک کوتاه

حذف لانچر Google Now توسط گوگل

از آگوست سال ۲۰۱۴ گوگل گزینه ای را برای نصب لانچر اختصاصی خود مبتنی بر Google Now را به تمام دستگاه های اندرویدی ارائه می کند، اما به نظر می رسد که حالا این روند در حال تغییر است.

به گزارش کلیک، بر اساس ایمیلی که به تازگی به بیرون درز کرده است، گوگل در حال برنامه ریزی برای حذف کردن لانچر (راه انداز) Google Now از Play Store تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ می باشد.گوشی هایی که از اول مارس عرضه می شوند دیگر این ویژگی را نخواهند داشت.

لانچر Google Now در درجه اول برای دستگاه های مرجع گوگل نکسوس طراحی شده بود، اما در مدت زمان کمی تبدیل به سریع ترین و قابل اعتمادترین روش برای تغییر پوسته های زشت و اغلب ناکارآمد شرکت های سازنده شد. این ایمیل اشاره می کند که گوگل به حمایت از این برنامه از طریق به روز رسانی ادامه خواهد داد، اما دیگر آن را از طریق Play Store ارائه نمی دهد.

این امکان وجود دارد که گوگل با حذف این لانچر، لانچر اختصاصی دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال خود را توسعه دهد، که در حال حاضر هم برای دیگر گوشی ها منتشر شده است. اما در حال حاضر کاربران باید راه حل های دیگری را برای تغییر پوسته های گوشی اندرویدی خود پیدا کنند.