کدخبر: ۱۶۰۷۰۱ لینک کوتاه

اپل احتمالا در سال ۲۰۱۷ از عینک واقعیت افزوده خود رونمایی می‌کند

ماه گذشته یکی از افشاگران دنیای تکنولوژی با نام رابرت اسکوبله ادعا کرد که اپل با همکاری کمپانی آلمانی کارل زایس در حال توسعه یک عینک واقعیت افزوده بوده که تا پایان امسال رونمایی می‌شود. حال این افشاگر بر گفته‌های خود تاکید کرده و ادعا کرده که اطلاعات خود را از بالاترین مقامات اپل دریافت می‌کند.

آی تی رسان؛ تیم کوک مدیرعامل اپل همیشه به اهمیت واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اذعان کرده است. به عنوان مثال، تیم کوک در تابستان گذشته گفت:

ما به واقعیت افزوده در بلندمدت فکر می‌کنیم. ما فکر می‌کنیم واقعیت افزوده برای کاربران بسیار خوب بوده و فرصت‌های تجاری زیادی پدید می‌آورد. بنابراین ما بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

اسکوبله معتقد است که رونمایی از عینک واقعیت افزوده اپل یا تابستان امسال به وقوع می‌پیوندد و یا به سال آینده موکول می‌شود.

کار زایس ماه گذشته در نمایشگاه CES در بخش واقعیت افزوده حضور داشت، اما محصولی عرضه نکرد. اسکوبله ادعا می‌کند که اپل به زایس گفته تا زمانی که اپل چیزی برای رونمایی ندارد، از سر و صدا پیرامون آن خودداری کند. کارل زایس در حال حاضر عینک واقعیت مجازی VR One Plus را در بازار عرضه می‌کند که همانند سامسونگ Gear VR با گوشی کار می‌کند.