کدخبر: ۱۶۱۷۲۳ لینک کوتاه

فضاپیمای دراگون امروز عازم ایستگاه بین المللی فضایی می شود

فضاپیمای دراگون امروز شنبه در راستای دهمین ماموریت تجاری شرکت فضایی اسپیس ایکس برای تامین منابع مورد نیاز ایستگاه بین المللی فضایی، عازم این ایستگاه می شود.

به گزارش گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ناسا، این فضاپیما شنبه 18 فوریه (30 بهمن) ساعت 10:01 دقیقه به وقت شرق آمریکا پرتاب می شود. در این پرتاب، فضاپیمای دراگون اسپیس ایکس با راکت فالکون 9 این شرکت به فضا خواهد رفت. این فضاپیما تجهیزات فردی و پژوهشی مورد نیاز خدمه و نیز امکانات سخت افزاری مورد نیاز ایستگاه را حمل می کند.

حدود 10 دقیقه بعد از پرتاب، فضاپیمای دراگون به مدار ابتدایی خود می رسد، صفحات خورشیدی خود را به کار می گیرد و یک سری پیش رانش های به دقت طراحی شده را برای رسیدن به ایستگاه بین المللی فضایی آغاز می کند.

فضاپیمای دراگون بعد از یک سفر دو روزه به ایستگاه بین المللی فضایی می رسد و فضانوردان مستقر در این ایستگاه با استفاده از بازوی روباتیک ایستگاه بین المللی فضایی، به پهلوگیری آن کمک می کنند.

قرار است خدمه ایستگاه بین المللی فضایی روز بعد راهرو دریچه اتاقک جلویی دراگون را باز کنند و سپس در طول یک ماه بار آن را تخلیه کنند و پس از آن، محموله مورد نیاز برای بازگشت به زمین را بارگیری کنند.