کدخبر: ۱۶۲۳۲۹ لینک کوتاه

زندان‌های ترکیه جا برای بازداشت‌شدگان ندارد

نخست وزیر ترکیه گفت "درحالیکه جهان وانمود می‌کند با تروریسم می‌جنگد، ترکیه در جنگ واقعی با تروریست‌هاست." وی همچنین اعلام کرد زندان‌های ترکیه برای بازداشت‌شدگان جا ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه مدعی شد: "ترکیه تنها کشوری است که به درستی با داعش مقابله می‌کند."

وی در جریان مراسم گشایش پروژه‌های محیط زیستی در آنکارا گفت، جهان وانمود می‌کند که با تروریسم و این گروه تروریستی در جنگ است اما ترکیه واقعا دارد این کار را انجام می‌دهد.

نخست وزیر ترکیه ادامه داد، آنکارا مشکل در الباب، سوریه را که مکانی استراتژیک در این کشور است، حل کرد. زندگی در این شهر به حالت عادی بازگشته است.

روز پنجشنبه، فکری ایشک، وزیر دفاع ترکیه گفت، ارتش آزاد سوریه کنترل الباب را به دست گرفته‌اند.

عملیات موسوم به"سپر فرات" با پشتیبانی نیروهای ترکیه‌ای با هدف تامین امنیت، حمایت از نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا و از میان برداشتن حضور تروریست‌ها در شمال سوریه هم مرز با ترکیه صورت گرفته است.

نخست وزیر ترکیه همچنین به این مساله اشاره کرد که آنکارا به میزبانی حدود سه میلیون آواره سوری ادامه می‌دهد. ما به دنبال مقابله با پ.ک.ک، داعش و سازمان تروریستی فتح‌الله گولن هستیم.

ییلدیریم درباره بازداشت‌های پس از کودتا نیز گفت: زندان‌های کشور جا برای بازداشت‌شدگان ندارد و لذا زندانیان با جرایم خفیف‌تر به زندان‌های باز منتقل می‌شوند تا جا برای بازداشت شدگان پس از کودتای نافرجام 15 ژوئیه باز شود.

وی گفت: سیاست انتقال زندانیان شامل محکومین به جرایمی چون تروریسم و جرائم سازمان یافته و بدرفتاری با کودکان نمی‌شود.