کدخبر: ۱۶۲۳۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جمعه‌بازار بی‌مشتری احمدی‌نژادی‌ها

روزنامه آرمان امروز نوشت: پنجمین کنگره کانون دانشگاهیان ایران صبح دیروز با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه و سخنرانی وزیر ارشاد احمدی‌نژاد، حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم و رئیس‌کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس‌دهم، محمدمهدی زاهدی، وزیر علوم احمدی‌نژاد در دولت اول و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس دهم و... در تالار علامه امینی برگزار شد.

 در حاشیه این نشست کتابچه کوچکی با عنوان «آقای رئیس‌جمهور» در میان شرکت‌کنندگان توزیع شد. در این کتابچه ضمن بیان انتقاداتی نسبت به وضعیت کنونی کشور، برخی راهکارها در حوزه‌های مختلف اعم از سیاست خارجی، وضعیت نظام بانکی، نظام سلامت جامعه و بهداشت عمومی، اوضاع بحرانی مسکن، مشکلات حوزه آموزش و مسائل زیست محیطی ارائه شده است. در بخشی از این همایش نیز مجری این برنامه قطعه شعری در انتقاد از توافق هسته‌ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ قرائت کرد.

کارهای انتخابات در «جمنا» خوب پیش می‌رود

در ابتدای این کنگره سید محمدحسینی وزیر ارشاد احمدی‌نژاد با اشاره به اقدامات این تشکل در دو انتخابات ۸۴ و ۹۲ و همچنین انتخابات مجلس پیشین تصریح کرد: روز گذشته [پنجشنبه] در مراسمی که به همت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برگزار شد، قرار شد از میان ۲۱ نفر تعداد ۱۰ نفر انتخاب شوند و باید بدون درنظر گرفتن منافع در این راستا همکاری کنیم. او ادامه داد: باتوجه به اینکه با مشکلات مالی هم روبه‌رو هستیم و نه حقوق نجومی داریم، نه وام‌های کلان دریافت می‌کنیم و نه ویلاهای چند میلیونی داریم، مشکل بیشتر است و با این حال اقدامات خوبی در حال انجام است. حسینی با طرح این ادعا که همان کسانی که به دنبال برجام ۲ و ۳ بودند احتمال دارد در برابر اعمال فشار غرب درباره سیاست‌های منطقه‌ای ایران نیز کوتاه بیایند، بیان کرد: منابع غربی و اروپایی‌ها با صراحت می‌گویند باید تلاش کنیم که میانه‌ روها در قدرت بمانند.

از دولت گلایه‌مندیم!

محمد مهدی زاهدی وزیر علم دولت احمدی‌نژاد تاکید کرد: رویکرد کلی در انتخابات آتی این است که دولت آینده باید در دو حوزه کار جدی انجام دهد؛ یک در حوزه اقتدار به معنای عام و دیگری معیشت به معنای عام. وی با بیان اینکه مباحث مربوط به معیشتی نیز بسیار گسترده است، گفت: موتور محرکه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است و خوشبختانه در مجلس نهم موفق به تصویب قوانین بسیار خوبی در این راستا شدیم و گلایه ما این است که در دولت هنوز برخی آیین‌‌نامه‌های اجرایی در این راستا تهیه نشده است.حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی‌نژاد هم به ارائه گزارشی درباره برنامه ششم توسعه پرداخت و گفت: دولت باید سالانه ۷۸۰ میلیارد تومان هزینه کند تا کشور بتواند به رشد هشت‌درصدی مدنظر نظام برسد. حاجی بابایی با اشاره به نقدینگی سرسام‌آوری که همچون سیل عواقب منفی به همراه خواهد داشت، ابراز داشت: در صورتی که دولت بتواند برنامه ششم توسعه را به‌خوبی و آن‌چنان که باید و شاید اجرا کند، شاهد تاثیر مثبت این برنامه خواهیم بود. وی یادآور شد: این برنامه از ابتدا به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفت و فشارهای سنگین از داخل و خارج مجلس برای خارج کردن آن از ریل شکل گرفت و با این حال با دو سوم آرا به تصویب رسید.