فشرده سازی عکس ها راحت تر شد

کدخبر: 163952
اغلب کاربران در فضای وب نیاز دارند که عکس های زیادی را فشرده سازی کنند.برای این منظور ابزار جدیدی ارائه شده که استفاده از این روش را ساده تر کرده است.

گوگل ابزار کدنویسی تازه ای موسوم به Guetzli را عرضه کرده که با استفاده از آن می توان فایل تصویری با فرمت JPEG را ۳۵ درصد فشرده تر کرد، امری که به باز شدن سریع تر صفحات وب کمک می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، Guetzli لغتی آلمانی و به معنای کوکی است که کاربران با استفاده از آن می توانند تصاویر JPEG باکیفیت و سازگار با انواع مرورگرهای وب طراحی کنند. Guetzli با برنامه های متنوع پردازش تصویر و همین طور استانداردهای فعلی JPEG سازگاری دارد.

این ابزار کدنویسی شباهت های زیادی با الگوریتم Zopfli گوگل دارد که برای تهیه فایل های تصویری کم حجم PNG به کار می رود. الگوریتم یاد شده اولین بار در سال ۲۰۱۳ عرضه شده بود و دو سال بعد نسخه پیشرفته تر آن موسوم به Brotli با فشرده سازی در حد ۲۶ درصد بیشتر از الگوریتم های قبلی در دسترس قرار گرفت.

مایکروسافت از سال قبل استفاده از Brotli را در مرورگر اینترنتی Edge آغاز کرد و به تازگی کروم و فایرفاکس هم از Brotli پشتیبانی می کنند. گوگل مدعی است Guetzli تعادل مناسبی میان حفظ کیفیت تصاویر تحت وب از یکسو و حجم فایل از سوی دیگر ایجاد می کند و لذا بهتر از رقبای خود عمل می کند.

تیتر یک
  • بنت؛ نخست‌وزیرِ نصفه‌ونیمه کشوری قطبی شده و متلاشی

    دولت جدید در اسرائیل، بیش از هر چیز به یک دلیل مورد توجه قرار دارد: پایانی بر بیش از دوازده سال نخست‌وزیری بنیامین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما