کدخبر: ۱۶۶۲۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور

دبیر ستاد انتخابات کشور از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۱۳۱ نمایندگی ایران در خارج از کشور خبر داد.

به گزارش فارس، علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور اظهارداشت: دبیرستاد انتخابات کشور: انتخابات ریاست جمهوری در 269 شعبه اخذ رای در 102 کشور و 131 نمایندگی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

 

همه ملزومات مربوط به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری  به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در این کشورها ارسال شده است و در امور اجرایی انتخابات از تقویم زمانبندی جلوتر هستیم.

 

وی گفت: امور حفاظتی - امنیتی و انتقال ملزومات انتخابات به مکان های تحت حفاظت، انجام شده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

 

پور علی مطلق همچنین با اشاره به فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه از سه استان اصفهان، آذربایجان شرقی و هرمزگان گفت: از 287 داوطلب ثبت نام کننده در این انتخابات 90 داوطلب تایید صلاحیت شده اند.

 

وی زمان بررسی اعتراض تایید صلاحیت نشدگان این انتخابات را 20 روزه اعلام کرد و افزود: شورای نگهبان تا هشتم اردیبهشت مهلت دارد که نتایج بررسی صلاحیت این داوطلبان در هیئت های اجرایی و نظارتی را بررسی و نظر نهایی اش را اعلام کند.

 

دبیر ستاد انتخابات گفت: داوطلبانی که به این نتایج معترض باشند سه روز مهلت دارند علل رد صلاحیتشان را از شورای نگهبان بپرسند و این شورا نیز طبعا اعلام خواهد کرد.

 

انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه های انتخابیه اهر و هریس، مراغه و عجب شیر، اصفهان و بندرلنگه، بستک و پارسیان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت برگزار می شود.